Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Maailmast tuleb üha enam teateid selle kohta, et koroona vastu vaktsineeritud inimesed on ohtlikud. USA-s Atlanta loomaaias nakatusid 13 gorillat pärast kokkupuudet vaktsineeritud töötajaga.

Kõige suurem mure on nüüd 60-aastase gorilla Ozzie pärast, kellel tekkis köha ja nohu. Kokku on pärast kokkupuudet vaktsineeritud töötajaga nakatunud koroonaga 13 gorillat, vahendab Daily Mail.

Loomaaed teatas kurvast uudisest eile reedel pärast seda, kui loomadel tekkis köha ja nohu ning neil kadus söögiisu. Georgia ülikooli veterinaarlabor tuvastas loomadel koroonaga nakatumise.

Loomaaia info kohaselt võisid loomi nakatada vaktsineeritud töötajad, kel puudusid haigusnähud. Loomaaia töötaja oli samas kandnud maski ning tal olid kindad käes.

Loomaaia info kohaselt pole praegu põhjust karta, et loomadelt võiks nakkus uuesti inimestele tagasi kanduda. Külastajad on loomadest selleks liiga kaugel.

Gorillasid ravitakse antikehade kokteiliga, mis on häid tulemusi andnud inimestel. Ühtlasi testitakse kõiki 20 gorillat.

Looaaed on üllatunud, et loomad haigestusid, kuna nende hooldamisel järgitakse kõiki ettevaatusabinõusid. Keegi poleks oodanud seda, et nakkus võib loomadele edasi kanduda vaktsineeritud inimeselt.

Nüüd on kavas hakata loomaaia loomi koroona vastu vaktsineerima spetsiaalse loomade vaktsiiniga. Ühtlasi on kavas põhjalikumalt kasutada kaitsevarustust.

See on teine suurte ahvide grupp USA-s, kes nakatus koroonaga. Jaanuaris haigestus koroonasse 8 gorillat San Diego loomaaias.

Viimased uudised