Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

„Täna üle antud umbusaldusavaldus minister Tiit Riisalole on EKRE ja Keskerakonna initsiatiiv. Meie ei usalda ametisolevat valitsust tervikuna ja seega ka individuaalseid ministreid,” sõnas Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder.

„Tiit Riisalo pole aastase ametiaja jooksul suutnud parandada Eesti majanduse seisu, vastupidi, Eesti majandus on Euroopas halvimas seisus. Täiendavalt saab tema süüks pidada segadust Eesti visiitkaardiks olevas IT-valdkonnas, massilise sisserände propageerimist ning võimalikke huvide konflikte Bolti ja Nortali näitel riiklike seisukohtade esindamisel. See ei ole usaldust vääriva ministri käitumine,” lisas Seeder.

Isamaa fraktsiooni esimees rõhutas, et probleemid riigijuhtimises ei piirdu ühe või kahe ministriga, kellele EKRE ja Keskerakond on otsustanud viimastel nädalates umbusaldust avaldada. „Isamaa seisukoht, mida oleme korduvalt tõstatanud teiste opositsioonierakondadega, on umbusalduse avaldamine peaminister Kaja Kallasele, kelle otsustamatus oma tuleviku osas ning ebakompetentsed juhtimisotsused on halvanud kogu valitsuse tegevuse. Eesti vajab paremat juhtimist ja seda ei tule enne valitsuse väljavahetamist.”

Viimased uudised