Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pärast erivägede komandöri Riho Ühtegi intervjuud USA väljaandele Politico on läinud hirmsaks vaidluseks selle ümber, kas venelased tapetakse seal maha või mitte, aga palju olulisem on teadmine selle kohta, et Tallinn on Eestis esimene, mis võimaliku rünnaku korral langeb.

Seda, et Tallinn on esimene, on varem lihtsalt spekuleeritud, nüüd ütles kolonel Ühtegi selle välja. Ja venelased sellele vastu ei vaidle, väites vaid lakooniliselt, et Ühtegi koht on hullumajas.

Sõjandusringkondades on sellega arvestatud, et Eesti puhul on vaenlase sihtmärk Tallinn ja Läti puhul Riia. See on ka põhjus, miks Soomes on viimasel ajal hakatud kiirkorras suurendama merelist võimekust, et välistada kahju Helsingile, mis asub Tallinnast kõigest 80 kilomeetri kaugusel.

Võimaliku konflikti stsenaarium on selline, et vaenlane võtab paari tunniga ära Tallinna ja Riia ning siis algab nende vabastamise protsess. Selleks on üle Eesti peidetud salakambritesse sõjatehnikat, mis tuuakse välja pärast konflikti algust. Eesti kaitse on oma olemuselt võrgustik, mitmesaja tuhande pealine lohe, mida on praktiliselt võimatu alistada.

Viimased uudised