Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Venelased võtavad küll kahe päevaga Tallinna, aga nad surevad seal, ütles Eesti kaitseväe eriüksuse juht, kolonel Riho Ühtegi intervjuus ajakirjale Politico.

Ühtegi, kes oli üks Kaitseliidu taastajatest ütles, et venelased võivad võtta küll kahe päevaga Tallinna, nagu on räägitud. „Aga nad ei saa tervet Eestit kahe päevaga. Nad jõuavad Tallinna, aga nende selja taga lõikame ära kommunikatsioonid ja varustuse ja kõik muu,” ütles Ühtegi.

„Nad jõuavad kahe päevaga Tallinna. Aga nad surevad seal. Ja nad teavad seda… Nad saavad tuld iga nurga peal, igal sammul.”

Ühtegi meenutab kindral Aleksander Einselni käsku nr 1, mis ütleb, et vaenlase sissetungi korral tuleb „osutada aktiivset vastupanu agressorile” ilma eelnevate käskudeta kuni ametisolev president annab korralduse lõpetada. Einseln andis kõigile ohvitseridele korralduse alustada vastupanu niipea, kui vaenlane üle piiri tuleb. Peale Einselni pole ükski kaitseväe juhataja julgenud seda tühistada. Ühtegi arvates pani see korraldus aluse Eesti ohvitseride uuele põlvkonnale.

Ühtegi ütles, et Kaitseliitu on hakatud ümber kujundama territoriaalkaitse põhimõtete järgi, mille puhul on võideldakse kohapeal iga küla, linna, silla, jõe ja maatüki pärast. Eeliseks on kohalike olude hea tundmine. Kaitseliidu liikmetega saavad kriisi puhkedes liituda kõik ettevalmistuse saanud mehed ja naised.

Ühtegi väitel on tsiviilisikutel kolm võimalust vaenlase tõkestamiseks: valmistumine, ellujäämine ja vastuhakk. Tõkestamise puhul on tsiviilisikute roll isegi tähtsam kui sõjaväelaste oma. Sõjaliste õppuste puhul on küsimus mitte selles, kuidas Eestit enda käes hoida, vaid kuidas Eesti tagasi võita. Ja selle puhul on kõige olulisem iga eestlase võitlustahe.

‘They Will Die in Tallinn’: Estonia Girds for War With Russia

Pretty much no one in the Western alliance is looking forward to the next few days. NATO heads of state are due to meet Wednesday in Brussels beneath the disinterested gaze of President Donald Trump before he jets off to meet Russian President Vladimir Putin in Helsinki.

Kommentaarid

Viimased uudised