Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: covidpass.lv

Valga – Valka juhtkonna kohtumisel, mis toimus Zoom´i kaudu, leidis kinnitust eelmise nädala lõpus edastatud teave, et kuigi vahepeal on piirikontrolli tugevdanud, kehtivad Valga ja Valka elanikele jätkuvalt piiriületusel erandid, covidpass.lv küsimustik tuleks aga uuesti täita.

Läti valitsus otsustas hiljuti, et 11.–25. veebruarini tohivad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna, Šveitsi ja Ühendkuningriigi kodanikud siseneda riiki vaid väga kiireloomulistel ja olulistel põhjustel.
Kiired ja olulised põhjused välismaalt Lätti saabumiseks on tööalased, õpingutega ja treeningutega seotud, perekondlikud, ravi saamiseks, transiitreisiks või alaealise saatjana, lisaks naasmine alalisse elukohta või tulek matustele.

Eile, 15.02 väljastas Valka omavalitsus kodulehel ka meeldetuletuse, et Valga ja Valka elanikele, kes ületavad piiri igapäevaselt, kehtivad jätkuvalt kõik senised erandid, kui nad pole liikunud väljapoole oma valla piire. Sellisel juhul ei kehti 10-päevase isolatsiooni nõue ja Lätisse sisenemisel ei ole vaja ette näidata COVID-19 testi.

Valga valla elanikel tuleb siiski Lätisse sisenemiseks täita ankeet covidpass.lv lehel ja Valka omavalitsus soovitab selle uuesti täita, kuna lehekülge on täiendatud riiki sisenemist lubavate põhjuste nimekirjaga.
Lisaks oma teabe sisestamisele covidpass.lv lehel tuleb sisenemise eesmärki tõendavad dokumendid vajadusel esitada ka piirivalvele või politseile. Teisisõnu, piiri ületades tuleb olla valmis selgitama oma Läti riiki sisenemise põhjust, kuna piirikontrolli on tugevdanud perioodil 11.–25. veebruarini.

Viimased uudised