Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Gruusias on nakatumiste olukord kõige hullem maailmas. Viimase 14 päevaga on tuvastatud 100 000 elaniku kohta 1591 nakatumist.

Võrdluseks, Eestis on vastav nakatumiste number vaid 270. Gruusiaga sarnane olukord oli Eestis aasta algul, sellele järgnesid karmid piirangud. Gruusias aga pole midagi märgata – inimesed käivad ringi ilma maskita, poed ja söögikohad on lahti, üritused toimuvad.

Koroonast annab märku vaid see, et siseruumides nõutakse näomaski kandmist ja kaubanduskeskustes mõõdetakse inimestel kehatemperatuuri.

Batumis liikus ühel päeval ringi vaktsiini-kiirabi, kus vaktsineerimise hind oli märgitud 19 eurot, aga muidu on vaktsineerimine Gruusias tasuta.

Samas Gruusias vaktsineerimisele eriti rõhku ei pöörata. kahe doosiga on seal vaktsineeritud vaid 7 protsenti elanikest. Võrdluseks, Eestis on vastav tase 39 protsenti.

Koroonatesti hind on 65 lari, mis on 18 eurot. Riiki sisenemisel on vaja 3. päeval teha koroonatest.

Täna, 18. augustil lisandus 3,7 miljoni elanikuga Gruusias viimase ööpäevaga 5914 koroonaga nakatumist ja registreeriti 49 koroonasurma. Gruusia praegune koroonalaine on pandeemia aja kõige koledam. Nakatumiste ja surmade arv on suurem kui oli aastavahetusel.

Siin mõned pildid koroona-aja Batumist:

Viimased uudised