Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Mana Kaasik

25. jaanuaril startis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lepingu allkirjastamise ringreis. See tähendab, et 19 Lõuna-Eesti omavalitsusjuhti allkirjastavad nelja päeva jooksul koostöölepingu, mille alusel valmistatakse ette ja viiakse ellu Euroopa suursündmus.

Selline ühislepingu formaat on Eestis ainulaadne ja on suurim valdkondadeülene koostöö Lõuna-Eestis. Leping sõnastab Euroopa kultuuripealinna regionaalse programmi loomise, turundamise ja rahastamise aluspõhimõtted.

Allkirjastamised lõppevad neljapäeval. Ringsõidu käigus toimub erinevaid kontserte, etendusi ja tegevusi. Esimesel päeval toimus Viljandis loo „Uhti, uhti uhkesti” uusversiooni maailma esiettekanne Tubli Brothers ft Lee Tauli esitluses. Teiste tegevuste seas kiiguti täna üle piiri Valgast Valka ja talisupeldi. Räpinas sõidetakse lepingut allkirjastama saaniga Sillapää lossi trepile. Täna talisuplesid Tõrvas Lõuna-Eesti näkid.

Ringreisist võtavad osa Tartu 2024 juht Priit Mikk, SA Tartu 2024 nõukogu esimees ja Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartu 2024 regionaalne koordinaator Annela Laaneots ja teised tiimiliikmed. Külastatakse kõiki lepinguga ühinenud 19 Lõuna-Eesti omavalitsust Tartu maakonnas, Põlva maakonnas, Võru maakonnas, Valga maakonnas ja ka Viljandi linna. Igas neis allkirjastatakse  Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 koostööleping.

SA Tartu 2024 juhatuse liige ja tiimijuht Priit Mikk rõhutab regionaalset koostööd: „SA Tartu 2024 jaoks on väga oluline, et Tartu linnaga koos kandideerisid Euroopa kultuuripealinna tiitlile ja võitsid tiitli ka Lõuna-Eesti omavalitsused, sest niiviisi loob meeldejääva Euroopa kultuuripealinna programmi üheskoos lausa veerand Eestit.” Mikk lisab: “Tunnustan iga koostööpartnerit eraldi ja kõiki ühiselt koos, kes on panustanud koostöölepingu ettevalmistamisse.”

„Euroopa kultuuripealinn on Tartu ja Lõuna-Eesti suurim valdkondadeülene koostöö. Olen uhke, et oleme kokku leppinud tees, mis meid rahvusvahelise suursündmuseni viib,” kommenteerib Tartu linnapea ja SA Tartu 2024 nõukogu esimees Urmas Klaas. Ta lisab: „Koostööleping annab meile tugeva aluse, et korraldada ühiselt Eesti 2024. aasta tippsündmus, mille edukast ja silmapaistvast teostumisest võidab nii meie regioon kui terve riik.”

SA Tartu 2024 ja omavalitsuste koostööleping kirjutatakse alla igas omavalitsuses kohapeal. Selliselt astub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ettevalmistustes suure sammu edasi, sest algab Euroopa kultuuripealinna põhjalik ettevalmistamine ja elluviimine Lõuna-Eestis. Lisaks suursündmuse õnnestumisele toetab koostööleping pikaajaliste positiivsete mõjude saavutamist Lõuna-Eesti kultuuris ja majanduselus.

Viimased uudised