Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tamme 37a. Foto: Tartu LV

Tartu Linnavalitsus kinnitas tänavuse kauni kodu konkursis tulemused. Tunnustada saavad nii kaunimad koduaiad kui ka põnevamad avalikud väliruumi lahendused.

Tiitli „Eesti kaunis kodu 2019″ said eramud Pargi tn 1 ja Teguri tn 21. Selle tiitli võitjad edastatakse Eesti Kodukaunistamise Ühendusele autasustamiseks Eesti Vabariigi presidendi autasu ehk tunnusmärgiga ning avaldamiseks raamatus “Eesti kaunis kodu”.

Pargi 1 eramu juurde kuuluva aia osas tõstis žürii esile, et väiksele alale on väga nutikalt ära jaotatud erineva funktsiooniga piirkonnad, mis moodustavad omavahel ühtse terviku. Teguri 21 aia puhul tõsteti esile selle sarnasust võluaiale, kus igal sammul on võimalik avastada toredaid üllatusi.

Tiitli „Tartu kaunis kodu 2019″ said eramud Eha tn 31 ja Salme tn 37 ning kodumajutus Tamme pst 37a.

Eha 31 aia puhul tõsteti esile, et see on küps ja välja kujunenud aed, mis ei nõua inimese poolt liigset sekkumist. Salme 37 puhul märkis žürii, et tegemist on väga korrektse aiaga aed, kus kõik on paigas ning kõigel on oma koht. Tamme pst 37a aeda on kauni konkursil tunnustatud ka varem (aastal 2007) ning seda on hoitud järjepidevalt korras ja kaunina.  Esimese hooga eklektilisena tunduval põõsaste real on  oma süsteem ning muster.

Tiitli „Energiasäästlik kaunis kodu 2019″ sai kortermaja Tähe tn 2. See on SmartEnCity projekti üks hoonetest, mille ökoloogiline jalajälg on väike ning kaasaegseid tehnoloogiaid kasutades on energianõudlus miinimumini viidud.

Tiitli „Aasta tervisespordirajatis 2019″ sai Tartu Raatuse kool (Raatuse tn 88a), mille juurde on rajatud kunstmurukattega jalgpalliväljak, palliplatsid, jooksurada ja muud spordirajatised. Ruumi on paljudele ning mitu erinevat sporditegevust võivad aset leida üheaegselt. Mõeldud on ka jalgrattaga kooli tulijatele.

Tiitli „Loov tööstusmaastik 2019″ sai Aparaaditehase taskupark (Kastani tn 42). Žürii hinnangul on see mõnus urbanistlik kõrvalepõige: kiire efektne ja lihtne, kõigile kättesaadav, võimaldav ja paljulubav. Annab suitsusele tänavakeskkonnale alternatiiviks vajaliku inimmõõte ja turvatunde.

Konkursiga soovib linnavalitsus esile tõsta Tartus asuvaid arukate ruumilahendustega, loodust hoidvaid ja kaunilt haljastatud kinnistuid ning tunnustada nende omanikke või esindajaid.

Konkursil osalenuid tänatakse ja tunnustatakse linnapea pidulikul vastuvõtul, mis toimub Tartu linna päeva ürituste raames, 28. juunil kell 12 raekoja saalis.

Viimased uudised