Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru kesklinnas toimus täna ligi 200 osavõtjaga meeleavaldus, kus juhiti tähelepanu sellele, et Eestis on tänaseni 162 000 ettevõtet ja majapidamist, kus puudub tänapäeva vajadustele vastav kiire ja piirangutevaba internetiühendus. 

Meeleavaldajad kandsid loosungeid sõnumitega: „Muudame interneti jälle kiireks!”, „Kiire nett eristab ahvist inimese!”, „Istuge see netipulk omale sisse!”, „Tahan vlogid kiiremini tuubi saada”, „Internjet?”, „Lõpp hakkival jalkamatšil”, „Netipulgad ahju”, „Aeglasele internetile ei, kiirele internetile jah”.

Meeleavalduse korraldanud Eesti telekomiettevõtte Levikomi erakliendiüksuse direktori Tanel Paudi sõnul oli ürituse eesmärk tõsta Lõuna-Eesti elanike teadlikkust võimalustest, mida pakub Levikomi VirtuaalFiiber juhtmeta püsiühendus, mis sobib kõikidele klientidele, nii taludele ja maakodudele hajaasustusega külades kui ka kortermajadele linnades.

„Meie sõnum on see, et tarbijad ei pea maapiirkondades leppima kehva internetiühenduse ja hakkiva telepildiga,” ütles Paut. Paudi sõnul suudab Levikom täna ainsana pakkuda ülikiiret internetti koos kvaliteetse telepildiga piirkondades, kuhu ei ulatu kaabliga kiire internet.

„Levikomi üle õhu leviv püsiühendus võimaldab tarbida internetti kiirusega kuni 1 Gbit/s. Mujal maailmaski levinud VirtuaalFiibri nimeline tehnoloogia on kiiruse, kvaliteedi ja stabiilsuse poolest samaväärne kaabliga ühendusega, kuid valguskaablit ei pea vedama krundi piirilt majja, mis teeb liitumise kordades soodsamaks,” rääkis Paut. Ühenduse peal toimivad lisaks internetiteenusele järelvaatamisega ja mitme vaatajakohaga TV-teenus, telefoniteenus ja videovalve. „VirtuaalFiibri eeliseks on veel see, et kiirust ei mõjuta piirkonna üldine võrgukoormus õhtustel tipptundidel ega ilm, mis on reeglina probleemiks 4G jagatud ühenduste puhul,” lisas Paut.

Levikom on rajanud üle-Eestilise fiiber-optilisel tehnoloogial baseeruva 10 Gbit/s kiirusega ülekandevõrgu nii lähedale kliendile, kui see on majanduslik mõistlik ja viimase 1-15 kilomeetri pikkuse kliendiühenduse loomiseks kasutab ettevõte juhtmeta püsiühenduse võrgutehnoloogiat. Paudi sõnul rajab Levikom uusi ühendusi vastavalt klientide vajadustele. „Oleme valmis rajama püsiühendused ka väiksematesse küladesse ja taludesse vastavalt huvilistele ja vajadustele ning tagama klientidele tellitud kiiruse ja kvaliteedi,” lubas Paut.

>Levikom on Eesti sidevaldkonna rajajate poolt loodud uue põlvkonna IKT ettevõtte, mille kompetents ulatub aastasse 1992. Ettevõtte olulisim tegevussuund on asjade internet (IoT) koos 5G-ga, kus Levikom on Eestis liider. IT-ärilahenduste ja taristuteenuste valdkonnas on Levikom Eestis üks juhtivaid ja pikima kogemuste pagasiga ettevõtteid. Sideteenuste valdkonnas on Levikom suurim juhtmeta lairibavõrgu operaator Eestis, kelle unikaalne VirtuaalFiiber tehnoloogia võimaldab viia ülikiire interneti ja järelvaatamisega televisiooni ka sinna, kuhu kaabelvõrgud ei ulatu.

Video ja pildigalerii tänasest meeleavaldusest Võrus (autor: Levikom):

Viimased uudised