Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto lumisest tänavast Põlvas tekitas somes ehk sotsiaalmeedias kommentaaride tormi ning tõstatas küsimuse, kui kiiresti ja kes peab kõnniteed puhtaks lükkama. Selgus, et Põlvas ei peagi kinnistuomanikud piirnevat kõnniteed puhastama.

Põlva elanik postitas neljapäeval pärast lumesadu Facebooki pildi, kus oli näha, kuidas lapsevankriga on raske liikuda, kuna kõnnitee oli lumest puhtaks lükkamata. „Kell on 1 päeval ja kus on sahad????? Nüüd saan kindlasti vastu päid ja jalgu, aga sry, minuarust see normaalne pole vōi on?” märkis põlvakas.

Selle peale tuli kommentaare nii poolt kui vastu: ühed märkisid, et Põlvas on teehooldusega probleeme, teised väitsid, et nii kiiresti pole võimalik lund ära lükata ja mõistlik oleks veidi oodata.

Somes väga aktiivne Põlva vallavolikogu esimees Igor Taro valas õli tulle, kui märkis, et kõnniteed peaks puhtaks lükkama kinnistute omanikud. Selle peale kirjutasid paljud, et nad on päeval tööl ja ei saa käia ära lund lükkamas. Siis aga selgus, et Põlvas on kord leebe ja kinnistute omanikele polegi pandud kohustust lund ära lükata nagu see on näiteks Tartus.

„Pean tunnistama, et olen eksinud,” vastas selle peale Taro, „Põlva vald on Eestis erandlik maakonnakeskus selle poolest, et eramajade omanikud ei pea oma krundiga piirnevaid kõnniteid hooldama, vaid seda teeb maksumaksja raha eest palgatud koristusfirma. Kuivõrd mõistik see on – see on muidugi arutelu koht ja volikogu teema heakorraeeskirja uuendamisel.”

Viimased uudised