Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

lõõtsapealinn

Lõõtspillifestivalil Harmoonika pandi Põlva vallavanemale Georg Pelisaarele kaela lõõtsapealinna linnapea ametiraha ning temast sai esimene lõõtsapealinna linnapea.

Intsikurmus toimunud kontserdil andis Pelisaarele ametiraha lõõtsatraditsiooni pärandihoidja Heino Tartes. Ametiraha valmistas Heino Tartes Teppo-tüüpi lõõtspilli metallist kaunistusdetailidest.

Põlva sai linnaõigused ja linnapea 1993. aastal, kuid 2013. aastal ühines Põlva linn Põlva vallaga, võttes uue omavalitsuse nimeks Põlva vald ning linnapeast sai vallavanem.

Seitsmes lõõtspillifestival Harmoonika oli seniste seas kõige sportlikum lõõtsapidu, mis algas tantsivate lõõtsade etteastega. Kuus lõõtspillimängijat – Raul Roosiväli, Henrik Hinrikus, Ants Järv, Mart Kirotar, Sirli Aia ja Kristin Semm – näitasid, et lõõtspilli mängides võib samal ajal ka hoogsat tantsu vihtuda.

Kuna Põlva võiks olla ka Eesti käsipallipealinn, siis oma panuse andsid ka käsipallurid: Eesti meistermeeskonna Põlva Serviti üheksa sportlast ehitasid lõõtspillide saatel meeste püramiide.

LÕUNAEESTLANE

FOTOD: RIHO SEMM

Viimased uudised