Famila/Võru

Balti liigas hooaega ebakindlalt alustanud Famila/Võru VK näitas sel nädalavahetusel head mängu, võites laupäeval 3:0 Leedu klubi Achema ning pühapäevases põnevusmängus 3:2 lätlannasid klubist „miLATss”.

Kuigi pühapäevane mäng Läti „miLATss” naiskonna vastu algas Famila/Võru VK-le geimivõiduga, läks lätlannadega peetud heitlus viimaks viie geimi peale.

„Tänane mäng oli tunduvalt tõsisem, kui eelmine [laupäevane] mäng. Vastane oli mitmekülgsem, nad olid sellised ebastandardsed – ei võinud ette aimata, kuhu pall tegelikult lendab,” kommenteeris mängu Võru abitreener Alar Kaljuvee.

Kogu mäng käis mõlemal poolel tõusude ja mõõnadega, kuigi võrulannad suutsid üldkokkuvõttes hoida mängus juhtivat joont.

Esimene geim kulges Võru juhtimisel, kuigi geimi lõpul lasti lätlannad ohtlikult lähedale – geimivõit 25:21.

Teises geimis suutsid lätlannad oma mängu peale suruda ning kodunaiskonnale kaotus 17:25. Kolmandas geimis oli taas kord võrulannade käes mängu valitseda ja geimivõit 25:16. Neljanda geimi pöörasid enda kasuks külalised (18:25) ning ära mängida tuli ka otsustav viies geim, mille võrulannad 15:11 enda poole kallutasid.

„Üldiselt suutsime survestada oma serviga ja see oli see edu pant, mis meile ikkagi need võidugeimid tõid,” ütles Kaljuvee.

Võru mängijatest kogus Hanna-Liisa Ilves 23 punkti, Annabel Huik 19, Heleene Hollas ja Haide Haring 9, Margot Pähn 5 ja Kadri Kuusk 4 punkti.

Balti liigas on Famila/Võru VK-l kuuest mängust saadud nelja kaotuse kõrvale nüüd ka kaks võitu. Kuue punktiga ollakse 12 naiskonna konkurentsis 9. kohal.

Vaata pilte ja videost Alar Kaljuvee kommentaari mängule.