Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

euroopa eestlaste koor

Rohkem kui kümnes riigis elavaid lauljaid ühendav Euroopa Eestlaste Koor tähistab oma 10. tegevusaastat kontserdiga Põlvamaal Varbuse muusikamõisas.

Kümne aasta jooksul on kooris laulnud üle 200 inimese. Praegu on aktiivseid liikmeid 130 ringis, kes elavad 12 Euroopa riigis, aga ka näiteks Kasahstanis.

Koori muudab erakordseks asjaolu, et kokku saadakse üsna harva – paar korda aastas laululaagris ning lisaks kontsertreisidel ja väiksematel üritustel.

Koor on osalenud kahel viimasel üldlaulupeol, võrukeelsetel Uma Pido laulupidudel, Eesti kultuuri üritustel paljudes Euroopa riikides, samuti Kanadas ja USAs. Mullu sügisel sai koor hõbediplomi Interkulturi koorifestivalil „Canta al mar” Hispaanias.

Koori üks asutajaid ja peadirigent on Kalev Lindal, kes on muusikatöö kõrval võtnud südameasjaks Varbuse mõisakompleksi taastamise ning sealse kultuurielu korraldamise.

Oma sünnipäeva tähistabki Euroopa Eestlaste Koor peadirigendi juures Varbusel, kus 5. augustil kogunetakse laululaagrisse ning 6. augustil kell 16 esineb koor. Õhtu erikülaline on Lenna ning kontserdi „Ootab armastus” annab ansambel Estonian Voices.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised