Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

2020. aasta pärimusmuusika album - Kogumik „Paras paar. Torupilli Juss & Cätlin Mägi,” autor Cätlin Mägi. Foto: Martin Kosseson

Tänasest saab rahvas hääletada aasta parimat pärimusmuusika albumit Eesti Pärimusmuusika Keskuse folk.ee lehel.

Nomineeritud on aasta jooksul ilmunud viisteist albumit, millest Etnokulbi laureaat valitakse rahvahääletuse teel ning kuulutatakse välja Pärimusmuusika lõikuspeo galal „Suu laulab, süda rõõmustab” 8. oktoobril.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa sõnul ilmus tänavu vähem albumeid. „Saak on küll tüki arvult väiksem, kuid sisu tummine,” lausus Noormaa ja lisas: „Uut materjali anti aasta jooksul ilmselt koroonast tingituna vähem välja, kuid soovime oludest hoolimata uut muusikat hinnata, folki kui žanrit toetada, andes välja ühe väärtusliku kulbi, aasta albumi Etnokulbi.”

Aasta albumi Etnokulbi nominentideks on 2020. aasta oktoobrist kuni 2021. aasta septembrini ilmunud pärimusmuusika albumid, mille rahvahääletus folk.ee lehel avati tänasest kuni 3. oktoobrini:

1. Black Bread Gone Mad „Maa”
2. Duo Mänd/Krüsban „Ai-tit tui-tui”
3. Duo Ruut „Kulla kerguseks”
4. Tintura + Arno Tamm „Kaugel üksi võõra rahva hulgas”
5. Nedsaja Küla Bänd „Seda veel ei tea!”
6. Tuulelõõtsutajad 20 „Elumere lained”
7. Nagy Bögö „Erinevad maailmad”
8. Evelin Leima „Austusega esivanematele”
9. Kaisa Kuslapuu „Nupud”
10. Kulno Malva „Akordionimeditatsioonid”
11. Curly Strings „Pidu meis eneses”
12. Eesti Etno Ringreis 2020 „Vagabund”
13. Tuulikki Bartosik „Fyri”
14. Maria Mänd „I”
15. Kiiora „Katski Karat Kängä´”

Etnokulp antakse tänavu üle 8. oktoobril Pärimusmuusika lõikuspeo galakontserdil „Suu laulab, süda rõõmustab”, mis toimub koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga. Üle antakse aasta albumi Etnokulp ja tunnustuspreemiad pärimusmuusika kõrghariduse eriala loojatele ja käimalükkajatele. Festival „Pärimusmuusika lõikuspidu” toimub 8-9. oktoobril Viljandi Pärimusmuusika Aidas, millega tähistatakse 30 aasta möödumist pärimusmuusika kõrghariduse andmise algusest Eestis. Sel puhul tulevad esmakordselt Viljandisse, Pärimusmuusika Aita kokku nelja kooli pärimusmuusika tudengid, õpilased ja õppejõud, kes esitavad oma loomingut koos tuntud vilistlastega

Noormaa sõnul on muusika- ja pärimusmuusika sõbrad varasematel aastatel kogunenud Etnokulbi galale, siis sel aastal otsustati muutunud oludest tingituna vaheaasta kasuks ning plaan on anda traditsioonilised Etnokulbid oma tavapärastes kategooriates uuesti välja 2022. aastal.

Etnokulpide tseremooniat on Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldanud 12 aastat ning tegemist on ainsa tunnustusega omas žanris. Eelmisel aastal anti välja 9 kulpi ning aasta albumi laureaat oli Cätlin Mägi ja Torupilli Juss albumiga „Paras paar”.

MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus toetab meie kultuuripärandi elavat esitust, pärimusmuusika haridust ja õpitubasid, mis loob pinnase muusikute ja loomingu arenguks ning publiku kasvuks. Alates 2008. aasta kevadest tegutseb Eesti Pärimusmuusika Keskus Pärimusmuusika Aidas, Viljandis, kus toimub aastaringne kontserttegevus. Keskuse juurde on loodud vabahariduskool August Pulsti õpistu ning pärimusmuusika teabekogu. Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab rahvusvahelist festivali „Viljandi pärimusmuusika festival” kui ka väiksemaid traditsioonilisi sündmuseid ja allfestivale nagu „Pärimusmuusika lõikuspidu” ning annab välja pärimusmuusika auhinda Etnokulp.

Viimased uudised