Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

ERMi hoone Tartus. Foto: BTH Studio

Eesti Rahva Muuseumi esimene kalendriaasta uues auhindadega pärjatud hoones tõi muuseumi näitustele ja sündmustele kokku 258 346 külastajat. Väliskülastajad moodustasid hinnanguliselt 15 protsenti kõigist külastajatest, neist omakorda 75 protsenti olid naabrid Soomest ja Lätist.

Lisaks püsinäitustele „Kohtumised“ ja „Uurali kaja“ pakkus muuseum külastajatele vaatamiseks suure rahvarõivanäituse „Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal“ (avatud augustini 2018), galeriinäitused „Rahvusromantiline vägi ajaloo haardes“, „Inimesed“ (Tiiu Kirsipuu ja Ilmar Kruusamäe portreed) ja „Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi“ ning arvukalt väiksemaid maali-, foto- ja stendinäitusi.

2017. aastal toimus ERMis 230 publikule avatud kultuuri- ja haridussündmust (teater, muusika, film, kirjandus, klubiüritused, konverentsid, loengud, festivalid ja messid), lisaks arvukalt kutsutud külalistega konverentse, korporatiivüritusi. ERM osales tegevuspaigana ka kümnel Euroopa Liidu eesistumisega seotud sündmusel.

Edukalt käivitus ERMi hariduskeskuse töö. Muuseumi haridusprogramme (muuseumitunnid, õpi- ja töötoad) viidi läbi 536 korral kokku 12 864 osalejale.

Eesti Rahva Muuseumi uue maja arhitektuur, näitused, tegevus ja töötajaskond pälvisid 2017. aastal rohkelt tunnustust väga eripalgelistel konkurssidel.

Viimased uudised