Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Arvi Lossmann. Foto: erakogu

Elva valla pensionärile ahju ehitamisel appi rutanud EKRE Tartu valla esimees, ettevõtja Arvi Lossmann leiab, et liiga palju on veel selliseid korrumpeerunud omavalitsusjuhte, kes tegelevad vaid enda ja oma sugulastele taskute täitmisega ega hooli oma valla elanike muredest. EKRE tahab korra majja lüüa ning sellised omavalitsusjuhid välja vahetada. 

Augustis jagas Elva vallas Pööritsa külas elav raske puudega pensionär Feodor Pavlenko Facebookis oma muret oma katkise ahju pärast, mis pani teda tõsiselt oma talvise hakkamasaamise pärast muretsema. Vallast Feodor abi ei saanud ja nii kirjutaski ta viimases hädas oma murest puuetega inimeste toetuseks loodud Facebooki grupis, mille liige on ka Lossmann. Õnneks ei tulnud abi kaua oodata, sest üsna pea pakkusid inimesed talle nii nõu kui abi ning Arvi Lossmann oli nõus lausa ise kohal käima, et vaadata, milles probleem ning mida selle lahendamiseks teha oleks vaja.

Kohale jõudes selgus, et ahju on kindlasti vaja parandada. Küsimus oli vaid, kuidas. Kaaluti, kas vana ahi maha lõhkuda ja panna selle asemele uus pelletahi või vana ahi korda teha. Feodor ise pooldas viimast varianti, kuna tal on omal metsa, kust hea puid võtta. Nii otsustatigi vana ahju parandamise kasuks, tarvis oli vaid leida ahjumeister, kes töö eest hingehinda ei võtaks. Juhtumisi kuulis Feodori murest Võrumaal tegutsev ahjumeister, kes on nii tagasihoidlik, et palub end nimetada Kapten Jack’iks, ning tal oli ka mahti ahju kohapeal vaatamas käia. Tuli välja, et ahju annab parandada küll. Kapten Jack lubas selle septembri jooksul ära teha. Mees pidaski sõna ning nüüd võib pidulikult teatada, et Feodori ahi on korras ning ta ei pea talvel külmetama. Ahju parandamise kulud võttis enda kanda Arvi Lossmann.

Uurisin temalt, miks ta seda tegi.

Mis motiveeris nii kiiresti appi tormama?

Arvi Lossmann: „Lihtsalt mind häirib see, et siiani omavalitsused ei hooli oma inimestest,” sõnas Lossmann. „Kui neil on vaja oma rahakotti täita, siis leitakse küll raha kohe. Kurb on vaadata seda kõike, mis toimub väljaspool Tallinnat.”

Mida tuleks teha teisiti sinu arust? Mida tuleks ette võtta, et selliseid olukordi, kus inimene peab talvele vastu minema ilma ahjuta, enam ei oleks? Mis plaanid on ses osas EKREl üldse?

Arvi Lossmann: „Probleem on ikka valla juhtides ja tuleks alustada nende välja vahetamisest. On ju teada tõde, et valdades luuakse mugavustöökohti oma tuttavatele ja makstakse preemiaid selle asemel, et aidata oma valla elanikke. Ma usun, et selle konkreetse juhtumi korral omavalitsus isegi ei tea sellest probleemist. See korruptiivne tegevus on ennast sisse juurinud igas vallas. EKRE plaan on loomulikult sellisele tegevusele piir panna ja aidata oma rahvast tervikuna. Palju on veel selliseid omavalitsusjuhte, kes on seadnud endale mugava positsiooni ja tekitanud ringkaitse ning kellele ei lähegi korda, kuidas keegi toime tuleb. Aga ega neid probleeme ei saa muidugi lahendada ühe aastaga ja see võtab aega. Loodan, et inimesed on hakanud aru saama, kes tegelikult nende eest seisavad!”

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised