Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Alexander Stubb

Soome riigipea Alexander Stubb koos abikaasa Suzanne Innes-Stubbiga on tänasest kolmapäevani riigivisiidil Eestis, külastades Tallinna ja Tartut. President Alar Karis ja Sirje Karis tervitavad Soome presidenti ja tema abikaasat täna kell 11 Vabaduse väljakul. Sinna on Soome presidendipaari oodatud tervitama kõik Eesti inimesed.

President Stubbi esimene visiit Eestisse just riigivisiidina kinnitab lähedasi sõprussuhteid ning annab võimaluse veelgi tugevdada Eesti ja Soome, eestlaste ja soomlaste läbipõimunud sidemeid.

Riigivisiidi keskmes on Eesti ja Soome suhted, julgeoleku- ja kaitsekoostöö tugevdamine, Läänemere piirkonna julgeolek, Venemaa agressioonisõda Ukrainas ja Ukraina toetamine, samuti Euroopa julgeoleku ja NATO aktuaalsed teemad.

President Stubb asetab pärja Vabadussõja võidusamba jalamile ja suundub seejärel president Karisega kohtumisele Kadriorus, misjärel annavad presidendid ühise pressikonverentsi.

Soome riigipeal on plaanis kohtumised Riigikogu esimehe Lauri Hussari, peaminister Kaja Kallase ja välisminister Margus Tsahknaga. President Stubb peab Riigikogu täiskogu ees kõne, mida on võimalik jälgida otseülekandes Riigikogu veebilehelt.

Soome ja Eesti riigipea külastavad Põhja-Tallinnas asuvat Miinisadamat ning arutavad seal valdkonnaekspertidega Eesti-Soome energiaühenduste temaatikat.

President Stubb kohtub ka Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovskiga ja külastab Tallinna Raekoda. Samuti tutvub president Stubb HK Unicorn Squad tegevusega, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet tüdrukutele. Soome riigipea asetab pärja soomepoiste mälestuseks Metsakalmistul.

Riigivisiidi teisel päeval, 28. mail, sõidavad Soome ja Eesti presidendipaarid Tartusse, kus neid tervitab kell 16.00 Tartu Raekoja platsil linnapea Urmas Klaas. Sinna on palutud kõik, kes soovivad Soome riigipead ja tema abikaasat tervitada.

Soome ja Eesti presidendid külastavad Tartu Ülikooli ja kohtuvad linnapea Urmas Klaasis ja ülikooli rektori Toomas Asseriga. 29. mai hommikul kohtub president Stubb Tartu Ülikooli üliõpilastega ja arutleb nendega selle üle, milline on 2022. aasta järgne maailm. Arutelu saab jälgida ka otseülekande vahendusel Tartu Ülikooli veebist. Samuti väisab Soome riigipea Tartu Ülikooli Delta Keskust.

Suzanne Innes-Stubb ja Sirje Karis külastavad Kumu kunstimuuseumi, Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA ning Rotermanni kvartalis asuvat Roseni galeriid, samuti tutvuvad Eesti käsitöö- ja kunstistuudiotega vanalinnas. Tartus külastavad nad Tartu Ülikooli Kliinikumi laste- ja naistekliinikut.

Soome presidendipaari saadavad visiidil kliima- ja keskkonnaminister Kai Mykkänen, kaitseväe juhataja kindral Janne Jaakkola ning Soome parlamendi Soome-Eesti parlamendirühma esimees Mikko Savola.

Viimased uudised