Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: rahvaalgatus.ee

Eestis tehti 21. augustil rahvaalgatus laste ja noorte koroona vastu vaktsineerimise peatamiseks, tähtaeg on 1. september, aga hääled on juba koos.

See tähendab, et algatust hakkab menetlema riigikogu. Algatuse autor on Mittetulundusühing Laste tervise ja heaolu kaitseks. See mittetulundusühing on registreeritud Kanepi vallas Maaritsa külas.

Seletuskirjas on märgitud, et Mittetulundusühing Laste tervise ja heaolu kaitseks kutsub kõiki üles peatama Covid-19 massvaktsineermise laste ja noorte peal. Välja on toodud 10 põhjust, miks ei peaks lapsi ja noori koroona vastu vaktsineerima.

Seletuskirjas on muu hulgas välja toodud järgmist:

Lapsevanemad peavad teadma, et COVID-19 vaktsiinid ei ole veel reguleerivate asutuste poolt heaks kiidetud. Esialgne COVID-19 vaktsiini erakorraline kasutusluba 16- ja 17-aastaste noorte puhul ei põhinenud uuringutel, mis kinnitasid ohutust ja tõhusust selles vanuserühmas. Ohutus ja tõhusus järeldati täiskasvanute uuringutest ettekäändel, et 16- ja 17-aastased on sarnased noorematele täiskasvanutele.

Lisaks sellele ei järginud vaktsiinitootjad 12-15-aastaste vaktsiiniuuringutes omaenda ettekirjutusi, mille tulemusel oli ohutusprofiil soodsam. Samuti ei teatanud nad piisavalt läbipaistvalt katsete käigus täheldatud kõrvaltoimetest.

Arvestades, et noored ei ole hädaolukorras ja et üha enam on tõendeid olemasoleva tõhusa ravi kohta kõrge riskiga elanikkonna jaoks, on paljud teadlased väitnud, et lastele ei oleks tohtinud kunagi väljastada COVID-19 vaktsiinide hädaolukorras kasutamise luba.

Viimased uudised