Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeva õhtul pidas Eesti naiste käsipallikoondis üle mitme aasta ametliku kohtumise, kaotades Tallinnas, Kristiine spordihoones maavõistlusmängus Soomele 20:29 (11:13).

Pühapäeval kohtuvad samad naiskonnad samas saalis uuesti, mäng algab kell 12.

Külalised asusid küll 2:0 ette, kuid peagi oli tablool 4:4 viik ning kahel korral viis Islandi klubis Reykjaviki Vikingur mängiv Alina Molkova karistusviskest Eesti ette 6:5 ja 8:7. Veelgi parem – 20. minutiks aitas varem Soome kõrgliigas pallinud Maarja Põldveri täpne vise eestlannad juhtima 10:8!

Siis saabus mõõn ja viimased kümme minutit kuulusid soomlannadele 5:1 ning kogu avapoolaeg 13:11. Teisel pooltunnil tegi Soome seisult 14:12 veel 5:0 spurdi ning lähemale kui viis väravat eestlannasid enam ei lubatud. Tempokalt mänginud ja aktiivse kaitsega Eestit surunud Soome sai 29:20 võidu.

Üleplatsipallurina viskas Molkova 12 väravat, Alina Chernikova oli täpne kolm, Põldver ja Janeli Patrail kaks ning Marie Urvik ühe korra. Võitjate poolel olid täpsemad Rootsi klubides pallivad Ellen Voutilainen ja Lotta Kulju viie tabamusega, Annika Näräkkä arvele jäi neli väravat.

Eesti koondise peatreener Martin Noodla tunnistas, et mingit kaotusest tingitud tujulangust tiimis pole. “Kokkuvõttes olid tüdrukud väga tublid ja mulle jäi igati positiivne mulje. Esimesed 20 minutit mängiti küpselt, taktikaliselt hästi ja platsil toimuv nägi väga äge välja,” kiitis Noodla.

„Kui väsimus tuli, läks raskemaks,” tunnistas naistekoondise peatreenerina debüteerinu. „Soomlased mängisid väga aktiivset kaitset ja üldse kiiret käsipalli ning energiat kulus palju. Meie neidudel pole sellise kaitseformatsiooni vastu mängimise kogemust ja väsimusega kaasnevad alati vead.”

Noodlal jagus kiidusõnu kõigile, aga eeldatavad liidrid ehk välisklubide kogemusega Molkova, Patrail ja Põldver just täpselt seda olidki. „Alina, Janeli ja Maarja olid tublid, aga väsimus jõudis mingi hetk nendenigi. Eks tänane ole reaalne jõudude vahekord – kui oleksime kolme kuu asemel juba aasta töötanud, siis võiks pilt hoopis teine olla. Nii et tegutseme edasi, see oli vaid väike tunnikontroll,” lisas Noodla.

Pildil: Eesti naiste käsipallikoondis peatreener Martin Noodla juhendamisel aru pidamas. (Foto: EKL).

Viimased uudised