Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Soome riik saab nädala pärast, 6. detsembril 100 aastaseks. Seni oli selgusetu, mis on Eesti riigi kingitus Soomele selleks tähtsaks päevaks. Loomulikult peaks see olema midagi sellist, mis omab ajas väärtust ja jääb meelde. Midagi väga erilist. Nüüd on see selgunud – 3 miljoni vargus soomlaste poolt ehitatud ja nüüd soomlastele kuuluvast Rakvere lihakombinaadist. Kannab erakordsuse mõõdu välja küll!

Tordile paneb punkti see, et kahtlusalune varas Teet Soorm on majandusministri Kadri Simsoni kavaler. Aga see pole veel kõik – tänavu kevadel, pärast varguse ilmsikstulekut nimetas maaeluminister Tarmo Tamm varguses kahtlustatava Maaelu Edendamise sihtasutuse nõukokku, ehk riigiasutusse, mis tegeleb raha jagamisega. Kits pandi ühelt poolt kärneriks, teiselt poolt aga paras ninanips soomlastele, kas pole?! Ühtlasi andis Eesti valitsus vargusele oma dabroo.

See kõik on täiesti uskumatu asi, aga nagu öeldakse, paber kannatab kõik. Sellist ajuvabadust ei saa muuga seletada kui et osa soomlaste tagant varastatud rahast on jõudnud Keskerakonna põhjatusse kaukasse. Keskerakonnal olid näpud põhjas – isegi büroo Tallinna vanalinnas tuli müüki panna. Sealgi olid ostjateks soomlased.

On siililegi selge, et peaministrierakonnaga seotud vargust politsei ja prokuratuur uurida ei saa ega ei taha. Politsei kohus on ju ministreid kaitsta, kaasa arvatud Kadri Simsonit ja tema elukaaslast Teet Soormi. Olgu viimane kasvõi vanakurat ise. Minister ei saa oma töödki teha, kui elukaaslane trellide taga. Terve valitsus on halvatud. Seetõttu võib arvata, et soomlastele korraldatakse näitemäng, varguses kahtlustatavatele tehakse veidi tuti-tuti, ent siis lastakse minna ja jäetakse nad rahule. Alati võib selguda ka see, mis Eestis viimasel ajal tavaline, et vara omanik on hoopis ise süüdi, et oma asju piisava järjekindlusega ei valvanud.

Ja ega soomlastelgi midagi siin kobiseda pole – kingitus on kingitus ja nagu öeldakse, kingitud hobuse suhu ei vaadata!

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised