Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hasartmängud said Eestis alguse 90ndatel ja hasartmänguäri reguleerisid ja jälgisid algselt Loteriiseadus & Hasartmänguseadus alates 1996. aastast. 2009. aastal jõustus riigis hasartmänguseadus ja 2011. aastaks on riik hakanud pakkuma litsentse riigi piirides oma teenuseid pakkuvatele välismaistele hasartmänguettevõtetele.

Riik paneb pahaks oma jurisdiktsiooni kuuluvate hasartmängumajade ebaseaduslikke toiminguid. ISP blokeerib teenuseosutajad, kes tegutsevad Eestis ilma litsentsideta. Kui otsite legaalset ja litsentseeritud hasartmängude platvormi, peaksite kontrollima online kasiinod.

Kuidas veebi-hasartmängud Eestis toimivad?

Eesti elanikele võrguhasartmängude korraldamiseks ja pakkumiseks on teenuseosutajal vaja saada kaks erinevat litsentsi. Esiteks vajab ettevõte litsentsi, mis tõendab, et ta tegeleb riigis seadusliku tegevusega. See litsents kehtib viis aastat. Teine litsents annab pakkujale õiguse teha hasartmänge riigis ja see kehtib kümme aastat.

Milline on Eestis litsentsimise protsess?

Hasartmängude ja kasiinomängude pakkujad, kes soovivad tegutseda Eesti territooriumil, peavad hankima hasartmängulitsentsi. Sõltumata sellest, kas operaator on pärit Euroopa Liidust või mitte, peavad nad hankima litsentsi. Selle litsentsi hankimisega on seotud erinõuded.

Teenusepakkujad, kes soovivad hasartmängulitsentsi Eestis osta, peavad esitama dokumentaalsed tõendid oma aktsiakapitali kohta, mis peab olema vähemalt miljon eurot. Neilt oodatakse ka seda, et nad esitaksid tunnistuse hasartmänguäri käitumises rikkumiste ja karistusregistri puudumise kohta.

Samuti peab hasartmänguettevõte järgima Eesti seadusi ja kohustuma riigi piires tegelema ainult hasartmänguäriga. Hasartmängulitsentsi tasu on 50 000 eurot ja see pole üleantav.

Millised hasartmängud on Eestis saadaval

Eesti hasartmängumaastik on avatud ülemaailmsetele hasartmängupakkujatele. See eeldab siiski, et teenuseosutajad peavad enne oma piirkonnas teenuste pakkumist hankima operaatori litsentsi. Hasartmängupakkujad, kellel pole riigi poolt välja antud litsentsi, blokeeritakse ISP kaudu. Mis puutub mängudesse, siis kõik litsentsitud hasartmängude platvormi pakutavad mängud on Eestis saadaval.

Mängu tüübile, millele inimesed saavad riigis panustada, pole piiranguid. Mõned populaarsed mängud, mis on saadaval litsentsitud hasartmängude platvormide kaudu, hõlmavad muu hulgas pokkerit, loteriisid, spordiennustusi ja hobuste võidujooksu.

Järeldus

Hasartmängud on Eestis seaduspärased. Kuid kõik hasartmängupakkujad peavad enne riigis tegutsemist saama hasartmängulitsentsi. ISP blokeerib kõik teenusepakkujad, kellel ei ole litsentsi. Riigi elanikel on juurdepääs veebikasiinodele ja kihlveokontoritele, kellel on luba Eesti piires tegutseda.

Sellistel platvormidel on juurdepääs igale valitud mängule või spordialale. Kuna hasartmängud on riigis seaduslikud, saavad mängijad oma kontot rahastada nii kohalike makseviiside kui ka e-rahakoti võimaluste kaudu.

Viimased uudised