Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kalev Joab

Antsla kultuurimaja õuealal lastekaitsepäeval, 1. juunil toimunud Meistrite päev tegi kummarduse piirkonna meistritele, Edgar Valterile ja kõigile lastele.

Meistrite päev tõi juba kolmandat korda Antslasse kokku ligi 30 piirkonna meistrit, kelle hulgas oli nii neid, kes endale käsitööga leiva lauale teenivad, kui neid, kes hobikorras maitsvaid kooke küpsetavad. Algatuse üks eesmärke on vahendada kohalike meistrite teadmisi ja oskusi kõigile huvilistele.

Sel aastal olid töötoad valitud just lastele mõeldes. Paljud, kellele käsitöö sobib, võivad olla oma tegevustes väga mitmekülgsed, nii näiteks viis peamiselt rahvusliku käsitööga tegelev Karmen Kroonmäe läbi hoopis paberi marmoriseerimise töötuba. Karmen ise põhjendas oma valikut nii: „Sellisel üritusel on hea pakkuda kiireid lahendusi, sest soovijaid on palju ja lapsed tahavad valmis saanud töid koju kaasa võtta. Endale on ka huvitav, sest kui olen mõne uue oskuse omandanud, saan seda töötoa vormis ja teisi juhendades kinnistada. Väga tore oli, et lisaks lastele tundsid töötubade vastu suurt huvi ka nende vanemad.“

Kostümeeritud rongkäik

Armastatud kunstniku ja kirjaniku Edgar Valteri elukoht ja tema idee ning kavandite järgi rajatav Pokumaa asuvad mõlemad Antsla vahetus läheduses. Lisaks on paljudel siinsetel elanikel meeles suurejoonelised rongkäigud, millega aastaid tagasi alustati traditsioonilist Hauka laata. Nii otsustatigi tähistada Meistrite päeva raames Edgar Valteri 90. sünniaastapäeva ja teha seda justnimelt kostümeeritud rongkäiguga, kuhu võisid osalema tulla nii väikesed kui suured Etsi sõbrad.

Rongkäigust võttis osa umbes 150 inimest, neist suurem osa siiski lapsed, sest eraldi kutsed olidki saadetud just lasteaedadele ja koolidele. Antsla vallavanem Avo Kirsbaum osales rongkäigus koos abikaasa ja kolme lapsega. Avo Kirsbaum: „Juhtus nii, et meie perest sattus Egar Valteri sünnipäevale väga kirju seltskond – Dracula, Punamütsike, Väike Nõid, Lumivalgeke ja Ämblikmees – tegelasi jagus erinevatesse ajastutesse ja kõigil oli väga tore!“ Tunnustust jagub ka taustajõududele. „Mul on hea meel, et eestvedajatel selline tore mõte tuli ja nad selle kohe ka teoks tegid. Näha oli, et mõeldud oli nii lastele, noortele kui täiskasvanutele ja üritusega tuldi väga hästi kaasa,“ kirjeldab Kirsbaum ja lisab, et ta ise osales lisaks rongkäigule ka jalkavõistlusel Noored versus Võim.

Teeme lapsele pai!

Rongkäigu ja Meistrite päeva korraldusmeeskond ühines samuti üle-eestilise aktsiooniga „Teeme lapsele pai!“. Kell 11.11 peatus kogu muu sagin, et ühe pai kaudu anda edasi oluline sõnum: me märkame ja hoolime üksteisest.

Koduaiakontsert kaunite operetimeloodiatega

Meistrite päeva eelõhtul esinesid perekond Haugase kaunis koduaias Antsla kandist pärit laulja, näitleja ja lavastaja Jaan Willem Sibul ja Vanemuise primadonna Karmen Puis, neid saatis Vanemuise teatri keelpillikvarett „CON-TAKTID”. Kontserdil kõlasid kaunid ja tuntud meloodiad operettidest ja muusikalidest.

Avatud oli kohalike maitsemeistrite kohvik. Kontserdilt said elamuse nii pealtvaatajad kui muusikud. Jaan Villem Sibul: „Antsla publik on soe ja sõbralik ning kontserdipaik on nii kaunis ja sobiv, et siin võiks igal nädalal mõni kontsert toimuda!“

Retked meistrikodadesse

Meistrite päev on tegelikult laiem sündmuste ring kui üks suur kogukonnaüritus aastas. Üheks oluliseks osaks on elamusretked meistrikodadesse. Nelja aasta jooksul on külastatud juba kümmetkonda meistrikoda ning sel aastal toimub retk peredele 4. juunil meemeistri juurde ja šokolaadivabrikusse ning maitseretk täiskasvanutele 7. juunil veinitallu ja külamajas tegutsevasse õdusasse restorani.

Meistrite päeva korraldas MTÜ Vahtra Talu Tegemised ja kodanikuliikumine Me Elame Siin, koostööpartnerid olid Antsla Kultuuri-ja Spordikeskus, Pokumaa SA ja lasteteater Trumm. Toetasid Antsla vald, Kohaliku omaalgatuse programm ja Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

Meistrite päeva fotod erinevatelt fotograafidelt:

Kadi-Liis Kristel: https://tinyurl.com/y39hm83b
Kaili Kalle: https://tinyurl.com/y4cb9d3l
Nele Hendrikson: https://tinyurl.com/y34sf5b7
Kalev Joab: https://tinyurl.com/y66waqj6

Meistrite päeva info
Facebookis: https://www.facebook.com/meistritepaev/
Instagramis: https://www.instagram.com/meistrite.paev/

Viimased uudised