Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eakas Võru elanik räägib loo, kuidas ta on viis aastat korteris külmetanud, kuidas linnapea lubas talle korteri, aga hiljem lubadusest taganes. Naine on pidanud poolteist kuud haiglas veetma, et sooja saada.

Võru Kreutzwaldi pargi äärse Kalevipoja tänava elanik, 78-aastane Helvi Künnapuu räägib, kuidas ta oli algul linnapea Anti Allasest väga heal arvamusel, aga kuidas hea suhtumine on asendunud suure pettumusega pärast seda, kui Allase tegevusega lähemalt kokku puutus.

Naine on juba viis aastat Võru linnas pisarsilmil omale soojapidavat korterit palunud, seda on talle lubatud, aga siis lubadustest taganetud. Eaka naise ainus soov on saada omale elamine, mis poleks talvel jääkülm ja kuhu poleks vaja kõrgele kõndida. Aga tal pole enam oma murega kellegi poole pöörduda. Ta on juba lootust kaotamas. Ta tunnistab, et poleks varem osanud ettegi kujutada, et vanaduspõlv selline on.

Külma korteri tõttu on naine kodus külmetanud ja jäänud haigeks ning on pidanud talvel poolteist kuud haiglas veetma. Haiglas on vähemalt soe. Aga haiglast sooja otsimine pole lahendus – see on kulukas naisele ja veel kulukam maksumaksjale.

See on tänane reaalsus Võru linnas, kus linnavalitsus on puud ja maad kokku lubanud, aga kui lubaduste täitmiseks läheb, siis jäävad inimesed pika ninaga.

Kuivõrd Võru linnavalitsus pole aastate jooksul suutnud vanainimest aidata, vaid ainult nörritanud, siis pole ilmselt mõtet enam pöörduda linnavalitsuse poole, arvestades eriti asjaolu, et Võru linnavalitsus peab sügava puudega inimesi hälvikuteks. Sestap pöördub Lõunaeestlane palvega avalikkuse poole: palun, ehk on kellelgi võimalik inimest aidata ja talle leida elamisväärne korter. Et eakas naine ei peaks minema uuesti haiglasse selleks, et sooja saada. Info saab edastada Lõunaeestlase e-posti aadressil info(at)lounaeestlane.ee.

Videointervjuud Helviga vaata allpool.

Kalevipoja 3 majaosa Võru linnas, kus asub Helvi korter.

Viimased uudised