Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Maire Udras

Kaugküttevõrgu laiendamine Võru linnas on käesoleval suvel endaga kaasa toonud mitmeid ehitustöid ning nendest tulenevalt ka liikluspiiranguid. Töödega loodetakse valmis saada septembri lõpuks.

Lisaks juunis alustatud projektidele jätkub kaugküttevõrgu laiendamine ka augustis, mil Räpina maanteel liidetakse võrguga uus Magaziini kauplus ning teised tänava äärde jäävad hooned.

„Üks selle suve suuremaid projekte on Võru vallavalitsuse hoone kaugküttevõrguga liitmine, millega alustasime juba juunikuus. Peagi saavad tööd lõpetatud Vilja tänaval ning viimased tegevused toimuvad Tartu tänaval,“ sõnas Danpower Eesti juhatuse liige Kairi Wolff. Ta kinnitas, et augustikuu jooksul taastatakse teed ehituspiirkonnas.

Teise laiaulatusliku projektina tõi Wolff välja Tamula Kodu uusarenduse liitmise kaugküttevõrguga. „Ehitustööde ettevalmistused on Piiri, Lille ja Niidu tänaval toimunud juba kuu aega ning tegevust jagub septembri lõpuni,“ ütles Wolff.

Võru Magaziini kaupluse uue hoone liitumine

Lisaks juunis ja juulis alustatud projektidele võetakse augustikuus uue objektina töösse Võru Magaziini kaupluse ja teiste Räpina maantee äärde jäävate hoonete kaugküttevõrguga liitmised. „Seoses ehitustöödega on liiklus piirkonnas häiritud, kuid enamus töödest toimub siiski tänava servas ja läbipääsu ei takista. Loomulikult on ligipääs tagatud kõigile kohalikele elanikele,” sõnas Wolff, lisades, et võib juhtuda, et ristuvate torustike ehituseks tuleb tänav lühiajaliselt sulgeda. Sellekohast infot jagatakse juba operatiivselt.

„Uus Magaziini poehoone, mis saab olema avaram ja tunduvalt suurema müügisaaliga, kerkib praeguse kaupluse kõrvalkrundile ning uues kaupluses peaks oste saama teha juba suve lõpus,“ rääkis AS KPG juhatuse liige Ursel Kaarna peagi avatavast poest. „Küttesüsteemi valikul tegime põhjalikku eeltööd, pidasin nõu paljude küttesüsteemide ekspertidega ning kõige mõistlikum lahendus tundus kaugküte, sest lokaalsed katlamajad vajavad inimesi ja aega, ootamatutest investeeringutest rääkimata,“ selgitas Kaarna.

Ka Kairi Wolff kinnitas, et sõiduteealas plaanitakse töödega lõpetada septembri keskpaigaks, kuid viimaseid harutorustikke ehitatakse kaugküttevõrguga liitujate kinnistutel novembrini. „Pärast torutööde lõppu rekonstrueerib Võru linnavalitsus Räpina maantee,“ täpsustas Wolff.

Palju liitujaid ning suurem efektiivsus

Kuna kaugküttevõrguga liitujaid on sel suvel mitmeid ning liitumissoovi on avaldatud ka uueks aastaks, viib Danpower läbi uuendusi Võrusoo katlamajas. „Uute liitumiste tõttu vajame lisavõimsust ja seetõttu paigaldame katlamajja suitsugaaside kondensaatori. Uus seade võimaldab kasutada seni koos suitsugaasidega atmosfääri paisatud soojust ja suurendada seeläbi jaamade efektiivust,“ rääkis Wolff, kelle sõnul tegeleb ettevõte juba ka edasiste uute liitujatega.

„Kuna ehitustöid saab enamasti teha ainult suvel, tuleb kaugküttevõrguga liitumist planeerida juba varakult. Esmalt koostatakse torustiku ehitamiseks projekt, seejärel kooskõlastatakse see linna ning teiste võrguvaldajatega. Juba väiksemate projektide puhul võtab projekteerimine aega ligi kaks kuud, suuremate objektide juures räägime juba poolest aastast,“ ütles Wolff.

Aega kulub ka sobivate koostööpartnerite leidmisele. „Kuna Danpower Eesti ise torustikke ei ehita, tuleb hanke raames leida sobilik ehitusettevõtja, kes siis asub torustikke paigaldama. Olenevalt rajatava liitumistorustiku pikkusest võib paigaldus aega võtta paarist nädalast paari kuuni,“ tõdes Danpower Eesti juhatuse liige.

Wolffi sõnul pole seni pikkade tähtaegadega probleeme olnud, sest inimesed mõistavad tööde protsessi ning kiirustades efektiivseid tulemusi ei saavutata. „Ettevõtted ning hooned, kes otsustavad kaugkütte kasuks on üldiselt kursis, et arvestada tuleks ligi aastase varuga enne tarbimise alustamise tähtaega – nii jõuame kõigi vajalike tegevustega sujuvalt valmis,“ lisas Wolff.

Käesoleval aastal investeeritakse kõikide tegevustega Võru soojavõrku kokku 1,5 miljonit eurot, millest 685 000 eurot tuleb Keskkonnainvesteeringute Keskuselt, ülejäänud osa panustab Danpower Eesti. Kokku valmib 1610 meetrit uut kaugküttetorustikku. „Näeme, et Võru linn on arenev ja kõrge väärtusega elukeskkond, kuhu tahame anda oma panuse. Usume, et hea kaugküttesüsteemiga linn on igale elanikule atraktiivsem elupaik. Täiendavad investeeringud aitavad hoida kaugküttehinda stabiilsel tasemel ning pakkuda klientidele kvaliteetset ja töökindlat teenust,“ kinnitas Danpower Eesti juhatuse liige Kairi Wolff.

Viimased uudised