Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Briti peaminister Theresa May teatas täna valitsuse tagasiastumisest pärast seda, kui valitsus ei suutnud kolme aasta jooksul Brexitit läbi viia. Järgmine peaminister on tõenäoliselt Boris Johnson, kes tahab lahutada Suurbritannia ilma leppeta.

Theresa May oli täna valitsuse tagasiastumisest teatades pisarais. Tal on selja tagant kadunud kõik toetajad pärast seda, kui tema juhitav konservatiivide partei sai Euroopa Parlamendi valimistel hävitavalt lüüa ning kõige populaarsemaks erakonnaks on Suurbritannias tõusnud Brexiti Partei. Ainus, kes Mayle lõpuks truuks jäi oli tema abikaasa Philip.

May saamatuse tõttu on Briti konservatiivide toetus kukkunud ajalooliselt kõige madalamale tasemele, häbiväärse 7 protsendi peale. Euroopa Parlamendi valimisi poleks pidanud Suurbritannias üldse toimuma, sest praeguseks peaks Euroopa Liidust välja astumine olema teostunud. May sellega hakkama ei saanud.

May tahtis läbi suruda kompromisslepet, aga Briti valitsuse ja Euroopa Komisjoni poolt ette valmistatud lahkumislepe ei leidnud Briti parlamendis toetust. May vastu olid lõpuks tema enda erakonna liikmed, vahendab Daily Mail.

Järgmine konservatiivide esimees ja peaminister on tõenäoliselt rahvamees Boris Johnson, kelle puhul arvatakse, et ta korraldab Suurbritannia lahkumise ilma leppeta.

Kommentaarid

Viimased uudised