Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Bercman

AS Bercman Technologies ning Põlva vallavalitsus allkirjastasid töövõtulepingu vastavalt riigihankele „Põlva nutitee” rajamaks Põlva linna uudse tehnoloogilise lahenduse eesmärgiga suurendada liiklusohutust ja piloteerida linnasisest keskmise kiiruse mõõtmist.

Töö teostatakse ja kaasfinantseeritakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, mille kontekstis on toetuse saaja Põlva Vallavalitsus ja rakendusüksus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Sõlmitud lepingu maksumuseks on koos käibemaksuga 167 980 eurot.

Ettevõtte tegevjuht Mart Suurkask avaldas head meelt, et leping lõpuks allkirjad sai: „Kuigi hange on võidetud juba kuid tagasi, siis on mul hea meel tõdeda, et lepingul on nüüd lõpuks allkirjad all ja saame töödega alustada. Mul on hea meel, et meie pakutud lahenused osutusid edukaks. Meie pakutud kontseptsioon sisaldab neljateist Bercmani arendatud Nutikat Ülekäigurada. Neist neljal ülekäigurajal on keskmise kiiruse mõõtmise võimekus. Kirjeldatud ülekäiguradasid toetavad kaks muutuva teabega märki planeeritava tee alg- ja lõpp-punktides. Tööd on ette nähtud lõpetada aasta lõpuks,” lausus Suurkask. 

Keskmise kiiruse mõõtmine Eesti teedel on päevakorras juba ka Transpordiametil: „Välismaised uuringud on tõestanud, et keskmise kiiruse mõõtmine tõstab liiklusturvalisust ning mul on hea meel näha, et Transpordiamet on uuringut maanteedel keskmise kiiruse mõõtmise rakendamiseks alustanud. Meie omalt poolt pakume täiendava perspektiivi avalikus linnaruumis keskmise kiiruse mõõtmise kohta. On väga tänuväärne, et Põlva vallavalitsus oma panuse liiklusohutusse laiemalt ning regionaalsesse arengusse on valmis tegema,” lisas Suurkask.  

Põlva vallavanem Martti Rõigas ütles: „On hea tõdeda, et pärast mitmeid hanke vaidlustusi, erinevaid menetlusi ja pikki kohtuvaidluseid kuni riigikohtuni välja on lõpuks saabunud selgus. Nüüd on võimalus asjaga sisuliselt edasi minna ning ma usun, et Bercmani poolt pakutud lahendused annavad panuse liiklusohutuse parendamiseks Põlva linnas. Ühtlasi on see heaks näiteks ja tõestuseks sellest, et innovatsioon ja uued lahendused ei ole ainult suurte linnade pärusmaa, vaid innovatsiooni on võimalik ellu kutsuda ka väikelinnades.”
 
Bercman Gruppi kuuluvad kodumaisel kapitalil põhinevad ettevõtted AS Bercman Technologies ja Krakul OÜ. Bercman on Nasdaq First North alternatiivturul kaubeldav tehnoloogiaettevõte, mis tegeleb omatoodete arendamise ja müümisega. Tütarühing Krakul on pikaajalise ja mitmekülgse kogemusega Eesti juhtiv IoT ja autonoomsete süsteemide arendaja ning tegeleb riist- ja tarkvarateenuste pakkumisega.    

Viimased uudised