Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valdo Värk. Foto: erakogu

26.- 27. augustini 2021 tähistatakse  soome-ugri kultuuripealinnas Abja-Paluojas rahvusvahelise akordioniorkestri BALTIC TREMOLO 20. sünnipäeva. Väärikas juubeliprogramm, mida juhib orkestri asutajaliige ja dirigent Valdo Värk, toob lavale akordionistid Eestist, Lätist ja Leedust.  

Rahvusvaheline akordioniorkester BALTIC TREMOLO on kolme Balti riigi, Eesti, Läti ja Leedu ühisprojekt. Kollektiiv sai alguse Eestis, mis loodi Eesti muusikakoolide õpilastest koosnev kollektiiv nimega  „Noored akordionistid“. Ettevõtmise algatajateks olid Eesti akordionilegend Venda Tammann ja 2019. aasta Eesti Akordioniliidu elutööpreemia kandidaat Valdo Värk.

2005. aastast hakati korraldama Pärnu rahvusvahelist akordionimuusika festivali, tekkisid sõprussidemed Läti ja Leedu akordionistidega, mille jätkuna moodustus 2009. aastal rahvusvaheline akordioniorkester „Baltic Tremolo“. Dirigentideks said Šiauliai konservatooriumi õpetaja-ekspert Maryte Markeviciene Leedust, Limbaži muusikakooli direktor Viktor Nikandrov Lätist ja Abja muusikakooli vanemõpetaja Valdo Värk Eestist. Pärast Viktor Nikandrovi (1940-2017) lahkumist on Läti dirigendiks Riia akordioniõpetaja Anita Rieksta

„BALTIC TREMOLO-s osaleb 40 parimat Baltimaade akordionisti ning suur rõõm on tähistada meie kollektiivi 20. juubelit kontsertkavaga Mulgimaal, mis sel aastal kannab ka soome-ugri kultuuripealinna tiitlit,“ ütles suurejoonelise juubeliürituse peakorraldaja Valdo Värk.

BALTIC TREMOLO juubelikontsert toimub 27. augustil algusega kell 19.00 Abja kultuurimaja ees. Muusikalised tervitused toob meile ka akordioniduo Seppo Lankinen ja Seppo Soittila Soomest.

Orkester Baltic Tremolo peakorter asub Mulgimaa pealinnas Abja-Paluojal. Orkestri tugikeskusteks Leedus on Šiauliai Kunstide Gümnaasium, Lätis Limbaži muusikakool, Eestis veel ka orkestri sünnilinn Pärnu. Kollektiiv on esinenud on lisaks Eestile veel Lätis, Leedus, Soomes, Poolas, Tšehhis, Rootsis ja Itaalias kokku rohkem kui 200 kontserdiga, orkestrantide koguarv aastate jooksul on ületanud samuti 200 piiri.

„Orkester Baltic Tremolo on mõnus kokkuhoidev sõpruskond, kes naudib koosmängu ja koosolemist ning pakub oma mitmekesise kavaga meeldivaid akordionimuusikaelamusi kõikidele oma kuulajatele,“ märkis Valdo Värk.

Viimased uudised