Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võru kreutzwaldi kool

Võru Kreutzwaldi Kooli külastasid aprilli viimasel nädalal õpilased Leedust ja Lätist, et keskkonnahoiu egiidi all tutvuda siinse eluga ja eakaaslastega parema tuleviku nimel plaani pidada.

24 õpilasest ja kuuest õpetajast koosnev lätlaste-leedulaste esindus jõudis Võrru Põhjamaade ministrite nõukogu Nordplus programmi abil, mille eesmärk on edendada Põhjala ja Balti riikide haridusalast koostööd.

„Läbivad teemad selles projektis on taastootmine, keskkonnahoid, loodus, matemaatika, erinevad teadused põhikooli õpilastele,” selgitas Kreutzwaldi Kooli huvijuht Kai Laanemaa Lõunaeestlasele.

Selles võtmes viidi nädala jooksul Võrumaal läbi ühiseid töötubasid, tutvuti Võru linnaga, käidi matkamas maakonna looduskaitsealadel ning muuhulgas tehti ka nukuteatrit.

„Selle kõrval mitte üldsegi väheolulisem on noorte omavaheline suhtlus,” rääkis Laanemaa. „Noortel on võimalus praktiseerida inglise keelt ja läbi kohtumiste üksteise kultuure tundma õppida.”

Välismaalastega suhtlemisel Võru noortel tõrkeid pole. „Võru noored on tõeliselt ägedad,” kinnitas Laanemaa. „Esiteks on nad keeleliselt väga tugevad ja ettevõtlikkuse poole pealt ei ole probleemi neid kaasata või lasta neil tegevusi algatada.”

Sügisel sõidavad Võru õpilased ja õpetajad sarnasele külaskäigule Leetu.

Vaata videolugu Võru Kreutzwaldi Koolist.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised