Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nedsaja küla bänd. Foto: Ruudu Rahumaru

Eesti Autorite Ühingu tegevjuhi Kalev Rattuse kommentaar seoses Rimi üleskutsega mängida hetkeolukorras oma siseraadiotes Eesti muusikute loomingut:

Saime täna Rimi juhtkonnalt väga toreda telefonikõne, kus nad ütlesid, et on mõelnud, kuidas nad saaksid omalt poolt Eesti muusikat toetada, kui planeeritud kontserdid on olukorda arvestades ära jäetud. Nad pakkusid, et mängiksid meeleldi oma siseraadiotes Eesti muusikat, et toetada meie kultuuri läbi autoritasude.

See on väga ilus algatus, saan öelda Eesti Autorite Ühingu poolt, mille liikmeskonna hulka kuulub pea 6000 Eesti heliloojat ja muusikut, kes oma töö eest saavadki tasu autoritasudest ja esitustest.

Rimil oli oma siseraadiotes muusika mängimiseks leping Eesti Autorite Ühinguga ka varasemalt ja nad on olnud väga korrektsed autoriõiguse seaduse täitjad. Nüüd soovivad nad oma siseraadiotes avaliku esituse lepingut täpsustada ning valida esitamiseks Eesti autorite loomingut ja Eesti artistide esitusi playlisti alusel. Laekunud autoritasud jaotatakse seaduse kohaselt läbi Eesti Autorite Ühingu esitatud muusika autoritele ning kodumaistele esitajatele läbi Eesti Esitajate Liidu.

Oleme nendega sellise kokkuleppe sõlminud ja sügav kummardus Rimile ilusa algatuse eest!

Kui organisatsioonidel on huvi sarnasel viisil autoritasudega Eesti muusikat toetada, siis ootab Eesti Autorite Ühing kontaktivõttu telefonil 6684 360 või e-mail: eau@eau.org, et nendega sarnane kokkulepe teha, mis muusikutele laekuvad autoritasud garanteerib.

Teeme ühingu poolt kõik, et lepingud sõlmida ja muudatused kiirelt sisse viia.

Kommentaarid

Viimased uudised