Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitseva keskerakonna juht Jüri Ratas ütles, et „Lutsari solvamine ja mõnitamine on lihtsalt alatu ja kole” ning valitseva reformierakonna juht Kaja Kallas ütles, et „rünnakud Lutsari vastu on häbiväärsed ja alatud”.

Reaktsioonid tulid pärast seda, kui piirangute-vastased inimesed valitsuse koroona teadusnõukoja juhi Irja Lutsariga isiklikult ühendust võtsid, talle helistasid ja küsisid, mis toimub ja miks on vaja karme piiranguid. Mille peale Lutsar ütles, et ega temagi piiranguid tegelikult eriti ei poolda, aga kuivõrd igal pool mujal maailmas piiratakse, siis on vaja seda ka Eestis teha. Või umbes nii.

Ühtlasi rääkis Lutsar avameelselt, et valitsuse koroona teadusnõukoda midagi ei protokolli, lihtsalt arutatakse suuliselt asja ja siis antakse infot, kui valitsus küsib. Tegemist on rohkem vabatahtliku asjaga, põhikohaga on Lutsar jätkuvalt ülikooli professor. Põhiliselt hangivad teadusnõukoja liikmed infot internetist. Ühtlasi selgus Lutsari jutust, et ega mingeid vettpidavaid tõendeid ühtede või teiste piirangute vajalikkuse kohta pole, otsuseid tehakse tunde järgi.

See on päris karm asi, kui arvestada, et valitsus põhjendab oma otsuseid „teaduse” ehk teadusnõukoja arvamustega, mis omakorda põhinevad sisuliselt kohvipaksul. Mis on ka loogiline, sest koroona on nii värske asi, et teadusel põhinevaid argumente ei ole ega saagi olla.

Mis ongi kummaline, et ajal, mil teaduslikud argumendid puuduvad, tuginevad valitsused üle maailma „teadusele”, iga valitsuse juurde on loodud teadusnõukojad, mis siis justkui otsustavad. Seda olukorras, kus pole tegelikult seda, mille põhjal otsustada. Ehk siis: sellised teadusnõukojad, kaasa arvatud see, mida juhib Irja Lutsar on loodud selleks, et valitsuselt tuli ära võtta.

Asja tegelik olemus on see, et oma liigse enesekindluse tõttu lasid valitsused enamikus maailma riikides ohtliku viiruse sisse ja on nüüd sellega hädas. Ühelt poolt teatakse, Hiina eeskujul, et ilma piiranguteta viirusest lahti ei saa, teiselt poolt aga ei soovita inimesi välja vihastada nende piirangutega. Seetõttu viidatakse „teadusele” ja pannakse sellega teadlased tanki. See pole nii ainult Eestis, sama mäng käib üle maailma. Ning sõltub nende teadlaste karismast ja sõnaseadmise oskusest, kuidas rahvas selle vastu võtab. Eestis on isegi hästi läinud, sest tänavatel ei plahvata pommid nagu Hollandis ning ei põletata peaministri pilti nagu Taanis.

Häbiväärne on tegelikult see, et valitsuse liikmed rahvast süüdistavad, kui nad ise lükkasid Lutsari tanki. Avalikustasid Lutsari telefoninumbri ning ütlesid, et otsuseid tehakse Lutsarilt saadud nõuannete põhjal.

Häbiväärne on see, et valitsus on pandeemia algusest peale koroona teemal hämanud. Algul väideti, et tegemist pole mingi ohuga, hoiame aga piirid lahti ja laseme kõik sisse. Sest kõik teised teevad nii. Siis kui kõik teised asusid kabuhirmus piire ja tegevusi sulgema, tehti ka Eestis nii, sest kõik teised teevad nii. Vägisi tuleb meelde ütlus pea ahju pistmisest selle peale, kui teised teevad või ütlevad.

Eestis toimub häma ka koroona nakatumiste numbritega. Eestis on positiivsete testide osakaal üle 10 protsendi, Soomes 2 protsendi ringis. Vahe on enam kui 5-kordne ja see tuleb sellest, et Eestis testitakse inimesi väga vähe. Soomes aetakse kõik nohusedki testima, Eestis mitte. Kui Eestis korraldatakse mõnes kohas rohkem testimisi, tuleb kohe välja suur hulk nakatunuid, stiilis, et nakatunud on terve hooldekodu, või vallavalitsus. Mis lubab arvata, et Eestis pole tegelik ööpäevane nakatumiste tase mitte 500 nagu valitsus edastab, vaid vähemalt 5 korda enam, 2500 ringis. See on maailma tipp.

Soome valitsus on mures Eestis kiiresti levivate koroona mutatsioonide pärast. Ka Eesti otsustajad on paanikas, kui omale nö leti alt vaktsiine välja ajavad, nagu nõuka ajal. Kas on põhjust rahvast süüdistada?

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised