Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

See, mis praegu Euroopas toimub meenutab kõige enam Hiinat. Ja Euroopast sai Hiina kõigest pooleteise aastaga.

Ometi kinnitati veel poolteist aastat tagasi, et mingi viirus ei suuda väärata euroopalikke väärtusi: see on vabadused, inimõigused, võrdsus, demokraatia ja seadustest kinnipidamine.

Hiinast kostus küll hoiatusi, et tegemist on ohtliku viirusega, mida ei tohiks teistesse riikidesse sisse lasta, aga usuti Hiina propagandat ja Maailma terviseorganisatsiooni WHO, mis kinnitasid, et Wuhani viirus ei kujuta endast mingit ohtu. Hiina pealekäimisel andis WHO uuele, Wuhani gripiks nimetatud haigusele neutraalse nime COVID-19.

Kuigi Hiina ise isoleeris Wuhani täielikult, tervitasid teised riigid rõõmsalt Wuhanist saabuvaid lennukeid Hiina turistidega.

Itaalias lausa musitati tänaval Wuhanist saabunud hiinlasi, kui mõned inimesed hakkasid hiinlasi pelgama ja neid vältima. Öeldi, et mingi viirus ei suuda murda euroopalike väärtusi ja välja kujunenud eluviisi.

Läks vaid kuu aega mööda, kui tervest Euroopast, paljukiidetud vabaduse kantsist oli saanud Wuhan. Inimesed pandi luku taha, tänavad olid tühjad ja politsei ajas laiali ning vahistas meelt avaldanud inimesi.

Hiina oli esimene riik maailmas, mis võttis juba eelmise, 2020. aasta jooksul kasutusele QR-koodil põhineva koroonapassi. Iga inimene sai numbrikoodi, nagu vanglas. Hiina võimud teatasid, et see oli mõeldud inimeste negatiivse koroonatesti, hiljem ka vaktsineerituse kontrollimiseks. Sotsiaalmeedias levis aga info, et inimestelt igal sammul nõutav QR-kood oli mõeldud nende kontrollimiseks. QR-kood oli võimude jaoks suurepärane võimalus, et kontrollida inimeste iga tegevust. Täitus totalitaarse režiimi suur unistus.

Arvati, et midagi sellist mujal maailmas ei tehta, aga see oli suur eksitus. Kõigepealt Venemaal, siis Euroopa Liidus võeti kasutusele täpselt sama QR-koodil põhinev süsteem. Kus on võimalik kontrollida inimeste iga sammu.

Euroopas hakati vaktsineerimise alusel välja antavat koroonapassi kutsuma ohutuse tõendiks, kuigi on teada, et praegused vaktsiinid mingit ohutust ei taga. Tegelik koroonapassi idee on sama mis Hiinas: inimeste totaalne kontroll. Euroopas on hakatud teisitimõtlejaid taga kiusama nagu Hiinas. Kui Hiinale heideti varem ette meeleavaldajate tulistamist, siis nüüd tehakse sama Euroopas.

Euroopa Liidust, kus algul kuulutati, et virus ei suuda väärtusi mõjutada, on kõigest pooleteise aastaga saanud Hiina-sugune totalitaarne riik. Kuigi algul räägiti, et viirus väärtusi ei mõjuta, pole euroopalikest väärtustest suurt midagi alles jäänud.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised