Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esimesed, kelle naaber Venemaa ära vaktsineeris olid sõjaväelased. Pole saladus, et just sõjaväelased olid need, kelle peal juba eelmisel suvel kurikuulsat koroonavaktsiini Sputnik V katsetati. Süst anti ajateenijatele kohustuslikus korras. Vene president Vladimir Putin, kes istub Krimmi lähedal punkris, pole lasknud end väidetavalt veel vaktsineerida.

Saladus pole ka see, et need olid just vaktsineeritud Vene sõjaväelased, keda sügisel ešelonide kaupa Valgevenesse appi rahutusi maha suruma saadeti. Praegu on Vene sõjavägi Valgevenes sees ja hoiab sealset Euroopa viimaseks diktaatoriks tituleeritud presidenti võimul.

Eestis on palju vaieldud selle üle, keda tuleks esimeses järjekorras vaktsineerida. Küsimust pole olnud selles, et esimeses järjekorras tuleks vaktsineerida meedikud, hooldekodude elanikud ja eakad inimesed. See tegevus praegu käib. Pärast seda aga läheb keeruliseks. Poliitikud nagu Eerik-Niiles Kross pooldavad poliitikute vaktsineerimist. Õpetajad tahavad, et õpetajad ära vaktsineeritaks. Ilmselt on tahtjaid veel.

Sarnaselt Venemaaga peaks aga Eestis vaktsineeritama ära nii kaitseväelased kui kaitseliidu liikmed, eespool toodud põhjustel. Kui sinu peamine oletatav vaenlane on vaktsineeritud, aga sina mitte, siis annab see vaenlasele selge eelise. Nagu öeldud, peaks olema vaktsineeritud eesliini töötajad, see puudutab lisaks meedikutele ja sõjaväelastele ka politseinikke ja päästjaid.

Edasi peaks tulema nende elukutsete esindajad, kes kodutööd teha ei saa, ehk siis ehitajad, poemüüjad, õpetajad, koristajad, autojuhid, kirjakandjad, juuksurid, kosmeetikud, tehaste kollektiivid, põllumajandustöötajad.

Ja kõige lõpuks need, kes saavad edukalt kodutööd teha ehk siis poliitikud ja teised, kes päevad läbi arvuti taga istuvad.

Ja üks asi veel. Valitsuse koroona teadusnõukoja liikmed peaks olema anonüümsed. Aitab sellest tsirkuse mängimisest, kus valitsus lükkab vastutuse teadusnõukojale. Vastutab valitsus ja nõukoda annab nõu, kui vaja. Siis kaovad ka rünnakud teadlaste suhtes, kelle ülesanne on teha teadustööd, mitte poliitikute nahka päästa.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised