Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsid on Eestis läbi aja ühes suuremas kriisis ja viimases hädas üritavad nad ühe poluverniku asendada teisega: Vene nimega Ossinovski asemel tahetakse erakonna etteotsa upitada teine venelane, Eesti nimega Kaljurand.

Sotside arvatav uus esimees Marina Kaljurand on ise öelnud, et on uhkusega venelane ja tema emakeel on vene keel. Niisamuti seisab Ossinovski kindlalt oma vene identiteedi eest ja solvus hingepõhjani, kui Jürgen Ligi tema kohta ausalt „sisserändaja poeg” ütles. Väidetevalt läks just see ütlus maksma Reformierakonnale koha valitsuses. See oli aeg, mil sotside populaarsus oli Eestis tipus ning terava mõistusega Ossinovskist räägiti kui tulevasest Eesti presidendist.

Ent mõne aastaga on kõik muutunud nagu Troonide mängus. Reformierakond ruulib ja sotsidel on mõistus otsas. Õigem oleks öelda, et sotsid mängisid kõik oma šansid väga ruttu maha, kui jätkasid Keskerakonna valitsuses Reformierakonna poliitikat, aga tegid seda väga kehvasti. Viimased paar aastat on näidanud, et Keskil ja sotsidel nagu oma ideid polekski. No olgu, Keskil tasuta bussisõit oli, aga see idee suudeti tselluloositehase pealepressimise ja sünnitusosakondade sulgemisega nii ära nullida, et inimesed on hakanud saadud kingitust vihkama.

Ja siis küsitakse, kust tuleb uus liikumine Eesti 200? Loomulikult sellest, kahe suure valitsuserakonna saamatusest. Euroopa Liidus pole Eesti poliitikutel palju mänguruumi, sest Brüsselist kirjutatakse kõik ette. Ainus võimalus on inimestega inimese kombel rääkida, asju sõbralikult selgitada, aga aeg näitab, et isegi seda Kesk ja sotsid ei suuda. Opositsioonis olles võitlesid Keski esindajad nagu lõvid Põlva ja Valga haiglate eest, nüüd ollakse nagu kuldid rukkis. Rahva jätkuv kottimine laastab sotside toetust ning toob Eesti poliitikasse uue erakonna Eesti 200.

Sotsidel on ideed otsas ja eestlastest valijad kadunud. Sarnaselt Keskerakonnaga mängitakse viimases hädas vene kaardile, sellest ka venelanna upitamine erakonna etteotsa. Aga kas venelasi on Eestis nii palju, et nüüd juba kahte erakonda vee peal hoida?

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised