Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Meediast on läbi käinud info, et Reformierakonna nn kilekotiafääri ehk Silvergate’i vari on erakonna praeguse juhi Hanno Pevkuri kohal, aga kriminaalasja materjalidest tuleb välja, et vari on hoopis erakonna toonase esimehe, praeguse Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi kohal.

Kõigepealt olgu etteruttavalt mainitud, et kõige erakonnas toimuva eest vastutab esimees. Andrus Ansip oli sel ajal Reformierakonna esimees ja peaminister, mil sularaha kilekotis ettevõtjatelt annetustena erakonna kontorisse toodi. Selle raha eest ostsid ettevõtjad omale Riigikogus seaduseid.

Teiseks olid nn annetajad, kes aitasid ettevõtjatelt saadud raha selles afääris puhtaks pesta suures osas Tartu taustaga. Mäletatavasti oli Ansip enne Tallinna siirdumist just Reformierakonna Tartu piirkonna esimees ja linnapea. Silver Meikar, kes ise afääris osales ja selle avalikustas, oli varem samuti Tartu piirkonnas tegev. Lisaks olid kilekotiafääris osalised Tartu endine abilinnapea Sven Illing (Illing sai abilinnapeaks ajal, mil Tartu linnapea oli Ansip), Ansipi-aegne Tartu piirkonna arendusjuht Kristjan Karis (kelle isa Alar Karis on endine Tartu Ülikooli rektor, praegune Riigikontrolli juht), Koit Arro (Meikari ja Karise sõber), Priit Kallakas (samuti endine Reformierakonna Tartu piirkonna arendusjuht) ja Ilmar Mihkelsoo (samuti Tartu reformierakondlane).

Ilmselt ei usuks isegi ämm seda juttu, et Ansip ei teadnud, mis tema meeskonna liikmed tema selja taga rahaga toimetasid. Olgu lisatud, et kilekotiafääri peakangelane oli toonane erakonna peasekretär Kristen Michal. Peasekretär on erakonnas juhi parem käsi ja täidab juhi korraldusi. Sarnaselt oli Keskerakonnas Edgar Savisaare parem käsi ja käsutäitja peasekretär Priit Toobal.

Ansipi kahjuks räägib siin asjaolu, et kuigi raha anti suures ulatuses üle Tartus, siis seadused tuli selle eest vastu võtta Tallinnas Riigikogus. Side Tartu ja Tallinna vahel ehk poliitilises kõnepruugis „juhe” oli erakonna esimees, toonane peaminister Andrus Ansip.

Silvergate’i juhtumis tegi endine Reformierakonna liige ja endine Riigikogu liige Silver Meikar puust ja punaseks selgeks sulaselge korruptsioonijuhtumi, mille niidid viisid riigi tippjuhtkonnani välja ja mille puhul tunnistajad siiani raiuvad, et rääkisid tõtt, aga millegipärast lõpetati asi ära ja kohtusse midagi ei jõudnud. Mis näitab selgelt, et Andrus Ansip, praegune Euroopa Komisjoni asepresident sekkus oma mõjuvõimu kasutades asja uurimisse.

Andrus Ansip ja teised asjaosalised oleks pidanud uurimise ajaks ameti maha panema, seda kasvõi ajutiselt, aga seda ei tehtud, mis näitab, et oli huvi asi kinni mätsida. On siililegi selge, et ükski politseinik ega prokurör ei julge peaministri vastu tegutseda – ametnike ülesanne on täita peaministri korraldusi ja vajadusel peaministrit kaitsta.

LÕUNAEESTLANE

Lisatud on Silvergate’i kriminaalasja lõpetamise määrus, mis anti välja 2012. aastal, ent mis sai avalikuks tänavu sügisel:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [277.53 KB]

Viimased uudised