Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kõigepealt tasub meelde tuletada, et kuni Reform ja EKRE koos opositsioonis istusid, polnud EKRE-l häda midagi. Probleemid algasid siis, kui EKRE vastupidiselt ootustele valitsusse pääses ja Reform sealt välja jäi.

Nagu Lõunaeestlane on juba varasemas analüüsis märkinud, siis värvis valimised võitnud Reform end ise pärast valimisi nurka. Tuli välja, et erakonna juht Kaja Kallas polegi nii arukas nagu oli oodatud ja loodetud: kelle kohta Reformi alustala Jürgen Ligi ütleks, et oleks parem, kui ta suu kinni hoiaks. Nii kusjuures tehtigi: pärast valimisi on Kallas olnud vaid ja rääkinud on teised.

Laiem eesmärk, mida Reform ja sotsid püüavad saavutada, on pärast valimisi maha mängitud šansid eelolevatel Europarlamendi valimistel võiduks vormistada. Ja see näib isegi õnnestuvat, sest valija mälu on lühike ning ära on unustatud see, kuidas Eesti sotside ja Reformi survel eelmisel aastal globaalse migratsioonipaktiga liituma sunniti.

Tegemist pole siin ainult Eesti sotside ja Reformi teemaga, vaid laiemalt üle-euroopalise kampaaniaga, kuna kardetakse, et Euroopas saavad kontrolli EKRE-sugused erakonnad, kes panevad ohjeldamatule migratsioonile piiri. See oleks suur pööre, sest viimastel aastakümnetel on Euroopat juhitud just migratsiooni suunas. Ohjeldamatu migratsiooni järjekindel ja vankumatu toetamine Euroopas on ka põhjus, miks britid otsustasid Euroopa Liidust välja astuda.

Kui emotsioonid kõrvale jätta, on massilisel migratsioonil poolt ja vastu argumente, mida võib lõpmatuseni lahata. Kui milleski kaheldakse, tasub õppust võtta neilt, kel olemas varasem kogemus. Eestlased ja lätlased on massilist migratsiooni varasematel aastakümnetel Euroopa rahvastest kõige enam kogenud ja teavad kõige paremini, mida see tähendab. Kõik teavad ka seda, milleni see lõpuks viis: pinged kuhjusid ja migrandist sai sõimusõna. Massiline migratsioon viis lõpuks massiliste rahutuste ja NLiidu lagunemiseni. See on fakt.

Euroopa praegust arengut jälgides jääb mulje, et Euroopas kas NLiidu ajalugu ei teata või ei taheta teada. Jääb mulje, et huvigrupid, kes seisavad sotside ja Reformi taga üritavad vägisi migratsiooni soosimisega Euroopa Liitu lõhki ajada. Sest massiline ja kontrollimatu migratsioon just sellini viib: lagunemiseni.

Hea näide on Soome, kuhu lasti mõned aastad tagasi Rootsi eeskujul sisse ligi 30 000 migranti, neist suur osa ilma dokumentideta ja kuritegeliku taustaga. Kuigi Soomes on üritatud asja ilustada ja probleeme summutada, siis tulemus on see, et ühiskond on lõhestunud. Seda näitasid ilmekalt viimased valimised, kus kohalik EKRE peaaegu et võitis valimised. See on samuti fakt. Veel kümmekond aastat tagasi poleks keegi osanud midagi sellist Soomes oodata. Ja Soome pole loomulikult ainus, samad tendentsid on teistes vanades Lääne-Euroopa maades. Igal pool: Itaalias, Austrias, Hispaanias, Saksamaal ja isegi Prantsusmaal. Kõigi nende uute poliitiliste jõudude taga on üks ühine nimetaja: migratsioon. Saladus pole ka see, et massiline migratsioon on hakanud sulatama inimeste usku ja toetust Euroopa Liidule.

Mis siis on lahendus? Aga see, et mitte mingil juhul lasta Euroopasse sotse ja Reformi, kes seal tulekahju veelgi paisutavad. Kui inimeste jaoks on Euroopa tähtis ja armas, siis tuleks valida Eestit esindama konservatiivsed ja isamaalised jõud, kes esiteks mäletavad seda, mis Eestis toimus ja oskavad ning suudavad Euroopat selle koleduse eest kaitsta.

Lõpetuseks. Asja iroonia on see, et olukorras, kus Euroopat on juhitud viimastel aastakümnetel USA eeskujul melting poti ehk rahvaste sulatuskatla suunas, on seesama katel hakanud viimasel ajal üle ääre ajama. Kes oleks seda uskunud, eksole?! Et USA, kes oli alati kõik vastu võtnud, ütles ühel hetkel, et kõik, katel on täis ja enam sisse ei mahu. Ning et ümber USA ehitatakse kõrget, 10-meetrist müüri. Ei usuks, kui ei teaks, et see on tõsi.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised