Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Viimasel ajal on maailmas tavaks hirmutada noori inimesi sellega, et kohe-kohe saabub kliimamuutuse tõttu maailma lõpp. Selle peale on noored algatanud revolutsiooni, asunud barrikaadidele ja valmis verd valama.

See on ka täiesti loomulik käitumine olukorras, kus neil pole midagi kaotada – hirmujuttude põhjal nad oma vanaduspõlve ei näe.

Noored on aktiviseerunud üle terve maailma. Maailmas on superstaari staatusesse tõstetud Rootsi koolitüdruk, kes keeldub tundidesse minemast, enne kui lõpetatakse autodega sõitmine. Londoni kesklinnas on juba mitu kuud kliima-maidan, mida politsei on võimetu laiali ajama. Samalaadne laager on püsti pandud Euroopa Parlamendi juures Brüsselis. Üle terve maailma toimuvad meeleavaldused kliimamuutuse vastu, mis muutuvad üha agressiivsemaks. Kliimamuutuse vastu võitlejaid kutsutakse nende agressiivse loomu tõttu kliimasõdalasteks.

USA massitulistamistes süüdistavad paljud ameeriklased Donald Trumpi ja tema migrantide-vastast retoorikat, aga kui lugeda ohvriterohkeima El Paso tulistamise toimepanija poolt teadaolevalt kirjutatud manifesti, siis kumab sealt hoopis mure keskkonna pärast. Ehk siis tegemist on kliimasõja uue vaatusega.

El Paso tulistaja annab mõista, et kaotada pole midagi, sest ülerahvastatus on toonud kaasa kliimakatastroofi. Selle ärahoidmiseks näeb 21-aastane nooruk ainsaks võimaluseks inimeste füüsilist hävitamist.

Loomulikult pole El Paso tulistaja ainus. Sarnaseid mõtteavaldusi on tulnud ka mujalt. Näiteks Londoni kliimasõdalased on avaldanud samuti valmisolekut vajadusel verd valada, kui nad muul moel võimule ei pääse.

Noored keelduvad üle maailma sünnitamast, et mitte sigitada juurde uusi keskkonna saastajaid ja kliima soojendajaid. Sünnitatakse veel ainult Aafrikas, kus on kõige soojem, aga mure soojenemise pärast kõige väiksem.

Antud loo muudab kurblooliseks asjaolu, et kliimasõja esirinnas sammuvad poliitikud üle terve maailma, ka väikses Eestis, kes tegelevad päevast päeva noorte hirmutamisega.

Asi sarnaneb väga 100 aasta taguse ajaga, ainult et tol ajal levitatud „progressiivse” ideoloogia kohaselt tähendas maailma lõppu roiskuv kapitalism, mistõttu tuli võim anda koheselt üle proletariaadile. Tol korral hukkus selles võitluses miljoneid inimesi, kas nüüd on eesmärk sama?

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised