Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Juba pikemat aega on terve Ekspress Meedia grupp (Delfi, Eesti Ekspress, Päevaleht jne) valitsuse pihta kõikidest torudest tuld andnud ning seda mõnuga, mida võib võrrelda sadisti rõõmuga oma ohvri tükeldamisel.

Ministrid Marti Kuusik, Kert Kingo ja Mart Järvik kangutati oma kohtadelt mingite täiesti tühiste süüdistuste pärast. Kelle kohta räägiti nurga taga miskit, kes ütles kuskil kogemata miskit valesti, kes andis kuskil mingisuguse allkirja. Tühised eksimused, mis mängiti välja suureks nagu sõjakuriteod.

Kuid see oli veel rahuajal. Hullem on see, et ka nüüd, mil riigis valitseb hädaolukord ning kogu valitsus pingutab unetundide arvel kõikide Eesti inimeste nimel – et me kõik jääksime ellu – ei anna pisiasjades urgitsejad olulise töö tegijatele rahu. Viimane markantne näide oli siseministri „krõbedate koroonaütlemiste” välja toomine Delfis.

Kas te kujutate ette, et sõjaolukorra ajal, kui kogu riik ning rahvas peavad meeleheitlikku võitlust võimsa vaenlase vastu – ja me oleme sõjas, seda on deklareerinud väga paljude riikide juhid – hakkab mõni sõdur koostama nimekirja oma kindrali vigadest või teeb sellest pilkelaulu? See oleks kujuteldamatu, sest väejuhtidest – ja valitsuse kriisikomisjoni liikmed ON praegu meie väejuhid, tahame seda või ei taha – sõltub meie kõikide elu ja tervis. Me PEAME neid toetama, mitte neile kaikaid kodaratesse loopima. Jah, kui väejuht paanikasse satub ning lahinguväljalt põgeneb, siis tohib teda kiruda ja teise väejuhiga asendada, sest siis on tema tegevusetus see, mis kogu riigi ja rahva ohtu seab, kuid kui ta TEGUTSEB ning VÕTAB VASTU OTSUSEID ega lahku oma postilt, siis on tema ründamine võrreldav sellega, kui üks sõdur avab sõja ajal tule omade pihta.

Võitlus koroonaga ei ole naljaasi. Vilja Kiisler räägib inimõigustest ja sellest, kuidas valitsus tema sõnavabaduse kallale tahab tulla, aga SÕJAS on kõige olulisem inimõigus ÕIGUS ELULE. Me peame hoidma elu ning päästma võimalikult palju elusid. Me peame päästma neid, kes päästavad elusid, ehk arste. Ning toetama inimesi, kes teevad nende elude päästmise nimel PÄRISELT TÖÖD.

Ka ajakirjanikel on sõja ajal ülimalt tähtis roll täita. Ajakirjaniku töö sõja ajal on informeerida rahvast OLULISTEST ASJADEST. Sellest, kus käivad hetkel kõige kibedamad lahingud, kui palju on langenuid, mida teha selleks, et ellu jääda. See on ajakirjaniku töö. Mitte urgitseda teiste olulist tööd tegevate inimeste tegevuses ehk piltlikult öeldes ilkuda selle kallal, miks ei olnud väejuhil lahingusse minnes särginööp kinni. Aga just sellega Ekspress Meedia ajakirjanikud praegu tegelevad. Nad küsivad, miks ei ole valitsuse ministritel hetkel särginööbid kinni.

Aga kõik see aeg, mis kulub meie väejuhtidel oma kinni panemata särginööbi õigustamiseks, võtab neilt ära aja TÕELISELT olulise töö tegemiseks. Mis tähendab seda, et mõni elu võib seetõttu päästmata jääda. Jääb tegemata see, mis on hetkel kõige olulisem. Kuna pidi vastama küsimusele kinni panemata särginööbi kohta.

Seepärast on ka ajakirjandusvabaduse piiramine õigustatud. Kui sõja ajal mõni sõdur kindralist pilkelaulu hakkaks looma, antaks ta suure tõenäosusega tribunali alla ning lastaks halvimal juhul pikema jututa maha. Sest õigus pilkelaule teha pole võrreldav inimeste õigusega elule.

Kui Ekspress Meedia sellest aru ei taha saada, teiste pingutusi jätkuvalt naeruvääristab ning nende töö tegemist takistab, siis ei ole muud varianti, kui nad inimelude kaitsmise nimel peatada. Ja olgu õnnelikud, et me ei ole päriselt sõjas, kus sa võisid sabotöörluse pärast seina äärde sattuda. Olgu õnnelikud, et me elame siiski veel demokraatlikus maailmas. Lihtsalt sel demokraatlikul maailmal oleks võrreldamatult kergem hingata, kui neil küünilistel ning pahatahtlikel urgitsejatel – vähemalt mõneks ajaks – suu kinni pandaks. Ma olen täiesti kindel, et mitte keegi ei tunne neist puudust.

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised