Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsid on alustanud eesotsas Anti Allasega kaupmeeste ründamist ja süüdistamist selles, et nad on ahned. Selle asemel vajaks aga kaupmehed tunnustust, sest nende olukord on väga raske.

Sotside poolt on kaupmeeste süüdistamine ahnuses eriti küüniline pärast seda, kui makse on hüppeliselt tõstetud, mis on Eestist eemale peletanud soomlastest ostjad ning sundinud eestlasi käima ostlemas Lätis. Anti Allas ja tema abikaasa on ise avalikult propageerinud näiteks Venemaad ja Pihkvat  – kui tore ja odav seal kõik on! Torpedeerides sellega veelgi omamaist kaubandust ja ettevõtlust.

Selle asemel, et kodumaiseid kaupmehi siunata ja välismaiseid kiita, tuleks tunnustada pigem just Eesti kaupmehi. Esiteks selle eest, et võrreldes kasvõi kümne aasta taguse ajaga on kaubavalik tundmatuseni muutunud. Kui veel kümmekond aastat tagasi kurtsid Eesti väiketootjad, et nende kaupa müüki ei võeta, siis täna on kaupluseletid kodumaistest toodetest tulvil. Selle poolest paistavad silma eriti Coopi poed ja Jaagumäe toidukeskused. Pole enam nii, et ainus kodumaise toidu lett on Tallinna Kaubamaja toiduosakonnas. Isegi A1000 on müüki võtnud Võrumaa Metsavenna talu piima ja sõira.

Kuidagi väga näotu on kaupmehi ahnuses süüdistada olukorras, kus väiksemad poodnikud kurdavad, kui raske on ots-otsaga toime tulla. Ahnus ei paista sealt kuidagi välja, pigem mure ja ahastus. Isegi suuremad ühistud maksavad väiksematele maapoodidele peale, et neid elus hoida. Üksikuid poode pidavad kaupmehed on aga kas tegevuse lõpetanud või kaaluvad lõpetamist. Ja siis tuleb üks elukutseline riigiametnik, kes pole elus muud teinud kui riigi nisa otsas istunud ja ütleb, et kaupmehed on ahned! Halloo!

Muide, linnapea Anti Allas laskis ametisse asudes esimese asjana oma palka tõsta. Talle täiendava palga maksmiseks on vaja jälle makse tõsta. Iga maksutõus tähendab erasektoris omakorda tervet rida kaduma läinud töökohti. Ja siis räägib üks sotsialist, et teised on ahned! See pole muidugi ime, sest läbi ajaloo on sotsialistid ainult oma ninaesise eest hoolitsenud, rahvas olgu paljas ja näljas.

Arvestades viimase aja kiireid maksutõuse on suur ime, et Eesti maapiirkondades veel üldse poed tegutsevad. Nagu Leisi Lapikoja perenaine Maire Forsel on välja rehkendanud, siis praeguse maksutaseme juures pole võimalik väikeettevõtjana üldse ära elada. Põhjuseks on Allase-sugused täis söönud sotsid, kes muudkui oma palka ja sellega seoses makse tõstavad ning ettevõtjaid ahnuses süüdistavad.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised