Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Kui vastab tõele, et suusatreener Mati Alaver on seesama kurikuulus „Kindral”, kes juhtis sportlastele dopingu pakkumise rahvusvahelist võrgustikku, on üsna tõenäoline, et eesti rahvas Alaveri enam ei näe. Võibolla enam mitte kunagi.

Austria politsei on tõmmanud dopinguvõrgustiku puhul paralleele maffiaorganisatsiooniga. Ehk tegemist oli organiseeritud kuritegevusega, kus oli oma hierarhia. Ja kus Mati Alaveril oli teadaoleva info kohaselt kõrge, „Kindrali” ametikoht.

Kui see kõik vastab tõele, ja Alaver oli tõesti see „Kindral”, kes jälgede segamiseks kasutas telefonis Soome SIM-kaarti, siis on üsna loogiline, et politseiuurijad Saksamaal ja Austrias tahavad ise Alaveriga vestelda ja talle küsimusi esitada. Arvestades Eesti varasemat praktikat antakse kurjategijad suhteliselt kiiresti välismaale välja.

Alaveri arvatav koostööpartner, Saksa spordiarst Mark Schmidt ja tema kaastöötajad on juba kohtu otsusega vangistatud. Schmidtil tuleb tõenäoliselt trellide taga istuda aastakümneid.

Alaverile sai saatuslikuks just see, et ta jäi vahele Austrias, kus dopingu suhtes on väga karm seadusandlus. Juba dopinguga patustanud sportlane võidakse Austrias aastateks vangi panna, rääkimata tähtsamatest niiditõmbajatest. Maffiaprotsessides mõistetakse kurjategijatele tavaliselt eluaegsed vanglakaristused. Seetõttu on üsna loogiline, et eesti rahvas enam Alaveri ei näe.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised