Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Inga elab Taanis ja Karsten elab Saksamaal. Vaatamata koroonaviiruse epideemia tõttu suletud piiridele saavad nad iga päev kokku piiritõkke juures – hoides turvalist vahet, loomulikult.

85-aastane Inga ja 89-aastane Karsten saavad piiritõkke juures kord päevas kokku, söövad lõunat või küpsiseid ja joovad kohvi või Geele Köm’i, selles piirkonnas tuntud napsi, vahendab Deutsche Welle.

Tavaliselt nad embaksid ja suudleksid, aga nüüd peavad vahet hoidma. Nad istuvad piiritõkke juures toolidel, mille on kodust kaasa võtnud. Nad on kohtunud iga päev Aventofti piiriületuskoha juures.

Karsten elab Saksa linnas Süderlügumis, Inga aga Taanis Gallehusis. Mees sõidab kohtumispaika oma elektrijalgrattaga, naine tuleb autoga. Taani sulges piiri Saksamaaga 14. märtsil. Kaks päeva hiljem sulges piiri Saksamaa.

Inga ja Karsten tutvusid juhuslikult eelmise aasta 13. märtsil ja alates sellest ajast on nad iga päev koos veetnud. Nad loodavad, et lihavõtete ajal tohivad nad jälle teineteisel külas käia. Kui piirangud kaotatakse, on plaan koos reisima minna.

Kommentaarid

Viimased uudised