Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Arcwood

Liimpuidutootjal Arcwood valmis Põlvas uus, 10 miljonit eurot maksev tehas, mis annab ettevõttele võimekuse toota suuremaid ja keerukamaid lahendusi ning kasvatada eksporti.

„Oleme 14 aastaga teinud läbi tohutu arengu, kuid järgmise sammu tegemiseks vajasime paremaid ja avaramaid tingimusi,” rääkis ettevõtte asutaja Peeter Peedomaa. „Suudame nüüd toota suuremaid ja keerulisemaid lahendusi, muuta oma tegevuse veelgi efektiivsemaks ning teostada ka kõige nõudlikumaid projekte.”

8000 ruutmeetri suuruse tootmispinnaga uus kompleks võimaldab valmistada kuni 35 meetri pikkuseid ehitusdetaile, samas kui vanas hoones tulid 29,5 meetri pikkuste detailide puhul seinad ette.

Arcwoodis on valminud näiteks Tondiraba jäähalli, koduse Mesikäpa halli ning paljude teiste hoonete liimpuidust katusekandurid Eestis ja mujal Euroopas. Uue tehase rajamisega on ettevõtja pilk pööratudki piiri taha, sest soov on kand maha saada Suurbritannia, USA ning India turul.

Uued töökohad

Uus tehas võimaldab ettevõttel tootmismaht kolmekordistada ning sellega koos on kasvamas ka töötajate arv. Luuakse kuni paarkümmend uut töökohta, mis tõstab ettevõtte töötajate arvu sajani.

„Hoonete tootmine liigub üha enam tehastesse, kus tulemus on kvaliteetsem ja tehakse targemat tööd. See omakorda soodustab palgakasvu ja annab inimestele täiendava põhjuse maapiirkondadest mitte ära kolida,” ütles Peedomaa. „Kuna kasutame 90 protsendi ulatuses eestimaist puitu, toetavad meie suurenevad mahud puidusektorit laiemalt.”

Uue tehase valmimist krediteeris 6,6 miljoni euro ulatuses DNB Pank.

Vaata videolugu Arcwoodi uuest tehasest.

Arved Breidaks

Viimased uudised