Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lapsi ja nende vanemaid oodatakse Edgar Valteri 90. sünniaastapäevale pühendatud kostümeeritud rongkäigule, mis toimub laupäeval, 1. juunil Meistrite päeva raames. Esmakordselt toimuvast kirevast ning lustakast paraadist võib saada uus traditsioon, mis kustub osalema lähedalt ja kaugelt.

Pokupere ja Puuko ootavad osalema nii gruppe (koolid-lasteaiad) kui peresid – lastega koos kohale tulnud vanemad võivad ka ise kostümeerituna rongkäigus osaleda. Lisaks on kutse saanud kõikvõimalikud teised muinasjutuslised tegelased.

„Kuna nii Edgar Valteri elukoht kui tema idee ja kavandite järgi rajatav Pokumaa asuvad mõlemad Antsla vahetus läheduses, siis meie uues formaadis rongkäik on otsekui armastatud vanameistri kohalik sünnipäevapidu,“ ütleb Meistrite päeva peakorraldaja Evelyn Tõniste. „Tema loodud tegelastega on üles kasvanud juba mitu põlvkonda ja just selle pärast ootame lastele lisaks ka kostümeeritud täiskasvanuid,“ selgitab Tõniste.

Rongkäik stardib 1. juunil kell 12, ettevalmistusteks tuleb kohal olla kell 11. Eraldi alal saab teha lihtsamaid näomaalinguid,kaunistada käsi glittertatooga, meisterdada maski ning teha kiire soengu. Oma lemmikkostüüm, on see siis Valteriga seotud tegelaskuju või mitte, tuleb osalejatel ise kaasa võtta.

Koolide ja lasteaedade esindused saavad registreeruda veel kuni kolmapäevani https://forms.gle/XfB6YuJFfYYUSrD96

Rongkäigu ja Meistrite päeva korraldusmeeskond ühineb ka üle-eestilise aktsiooniga „Teeme lapsele pai!“, mis on väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania „Aga mina“ poolt ellu kutsutud aktsioon. Kell 11.11 peatub kogu muu sagin, et anda edasi oluline sõnum: me märkame ja hoolime üksteisest. Kõik me vajame tunnustust, lohutust ja julgustust.

Antsla Kultuurimaja õuealal 1. juunil kell 11-14 toimuv Meistrite päev on kohaliku tähtsusega traditsioon, rõõmus perepäev, mis loob võimaluse kohalikele meistritele tutvustada oma tooteid. Pakutakse head toitu, huvitavat ja ainulaadset käsitööd, ilusaid elamusi ja mõnusat nokitsemist töötubades.

Meistrite päeva korraldamisel teevad sel aastal koostööd Antsla Kultuurimaja, Pokumaa ja lasteteater Trumm.

Päevakava

11.00    Tervitussõnad ja Meistrite päeva avamine

Kogunemine rongkäiguks

11.11    Ühinetakse üle-eestilise aktsiooniga „Teeme lapsele pai!“

Muu tegevus peatub korraks.

11.15–11.40 Rongkäigus osalevate laste juhatamine kogunemisalale gümnaasiumi õue.

Rongkäigu ettevalmistus. Grimm ja töötoad.

11.41–11.50 Kolonni moodustamine. Valged õhupallid rongkäigus osalejatele.

12.00    Rongkäik

Puuko tervitus

Kell 12.30–13.00 Etendus lasteteatrilt Trumm

14.00    Kohalike meistrite laat ja töötoad lõpetavad

„Puuris“ võistlus Noored versus võim

Meistrite päev
Facebookis: https://www.facebook.com/meistritepaev/
Instagramis: https://www.instagram.com/meistrite.paev/

Viimased uudised