Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Eesti üks edukamaid sportlasi, maailmameister Andrus Värnik elab emaga oma lapsepõlvekodus Antslas. Mees on pääsenud alkoholi küüsist ning valmistub suurde sporti naasmiseks, ent sootuks teisel alal.

Värskes ajakirja Kroonika numbris võttis mees end paljaks ning rääkis, et treenib nagu Sylvester Stallone’i kehastatud kangelane Rocky Balboa filmis „Rocky” enne kohtumist võitmatuks peetud vastasega – üksi, omades seejuures vaid nappe ja käepäraseid vahendeid.

Andrus tunnistab Kroonikale antud intervjuus, et päris näljas ta praegu pole, aga suurt midagi üle ka ei jää. Tema elu sisuks on täna igapäevased treeningud, kuid on ka üks saatuslik naine.

Pidudest ja klubidest hoiab Andrus eemale ja räägib, et tütarlastega on meeldiv aega koos veeta pigem kelguga mäest alla lastes. Seda enam, et klubides on inimesed joogi all. Mida ma passin seal?, küsib Andrus ja lisab, et peab siis ise ka jooma hakkama. „Aga see on jama ju! Ja mis ma kuulan siis seal neid joogiseid inimesi – sealt väga tarka juttu ei tule. Ja sellepärast ma ei viitsigi minna – ja ei tõmbagi mind enam sinna,” räägib oma elus uue lehekülje keeranud Andrus.

Oma tulevikku seostab Andrus spordiga. Kui tuleb mõni pakkumine, siis haarab sellest kinni. Segumasinast segu välja tõsta ja maju ehitada ta ei kavatse. Kiviladujaks pole ta enda arvates sündinud.

Spordis on Andrus otsustanud, et odaviskajaks ta enam ei hakka, aga ta tahaks proovida MMA-d ehk puurikaklust. See on „hull” ala, mis nõuab nii jõudu kui vastupidavust. Praegu otsib Andrus inimest, kes teda õpetama hakkaks. Antslas selleks võimalust pole, aga Võrus ja Tartus on. Praegu treenib Andrus end ise ja võtab šnitti Youtube’i videotest.

Andrus tunnistab, et odaviset armastab ta elu lõpuni, aga kui 2015. aastal naasis, viskas 77 meetrit. Isegi sponsorite ja suurte rahade abil ei jõuaks ta enam 87 või 88 meetri juurde tagasi. Taustaks, Andruse nimel on siiani odaviske Eesti rekord 87,83 meetrit.

Praegu on Andruse elus olemas ka naine, kellega areneb suhe vaikselt ja omasoodu. Andrus tunnistab, et kahetseb, et 25-26-aastaselt, kui oli tipus, et siis peret ei loonud. Tol ajal olid treeningud tähtsamad ja naised jäid tahaplaanile. Nii leidsid toonased silmarõõmud juba kellegi teise. Aega tagasi kerida enam ei saa. Tulevikus tahab Andrus jagada tähelepanu nii spordi kui pere vahel võrdselt.

Pärast maailmameistriks tulekut ning presidendilt Valgetähe ordeni saamist kukkus Andrus Värnik purjutama. Ta jäi korduvalt vahele nii joobes juhtimise kui kiiruseületamisega. Lõpuks mõisteti ta kohtu poolt tingimisi vangi oma elukaaslase peksmise eest.

Viimased uudised