Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: POL

Põlva maakonna laulu- ja tantsupidu toimub Põlva Intsikurmus 2. juunil algusega kell 18:00. 

Peol saab kuulda ja näha esitusi, mis on mõeldud kingitusena Põlvamaale ja tema inimestele. „Mul on hea meel, et maakonna üks tähtsamaid kultuurisündmusi nagu seda on laulu- ja tantsupidu, saab mitmes mõttes olema erilisem. Järgnev aasta on Eestis nimetatud „Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta 2019″ aastaks, mille eesmärk on läheneva juubelilaulu- ja tantsupeo valguses tuua esile laulu- ja tantsupeo teekond läbi Eesti aja- ja kultuuriloo. Sama kaaluga juubelipidu saab olema alles 50-ne aasta pärast,” selgitas peo üldjuht Riivo Jõgi.

Peo juhtlause „Sinule, Eesti – Sinule, Põlvamaa!” on inspireeritud 2019. aasta Eesti üldlaulu- ja tantsupeost „Minu arm”. Nimetatud peol tuleb ettekandele Riivo Jõgi teos „Sinule, Eesti”, milles sisalduvad viited tuntud meloodiatele (nt „Hoia, Jumal, Eestit”, „Mu isamaa armas”).

Maakonna peole on oodatud registreeruma kõik tegutsevad koorid, tantsurühmad, võimlejad, puhkpilliorkestrid ja rahvamuusikakollekiivid. Oma kollektiivi kirja panemise tähtaeg on 4. veebruar 2019.

Peo repertuaari ja veebipõhise registreerimislehe leiab:  https://goo.gl/forms/eKLYk2K8EG4u4hWz1

Viimased uudised