Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peeter. Foto: erakogu

13-aastasel Peetril on diagnoositud haruldane haigus, neurofibromatoos ja haiguse tõttu on tal tekkinud sääreluu ebaliiges. Ameerika arstid on öelnud, et Peetri jalg tuleb tõenäeliselt amputeerida. Saksamaa arstid on aga andnud Peetrile väikese lootuse, et tema jäset on võimalik säilitada ning ootavad Peetrit lähipäevil Stuttgarti ravikonsultatsioonile, et koostada Peetrile individuaalne raviplaan ja leida poisi raviks parim lahendus.

Peeter on raske puudega poiss, kellel on diagnoositud Von Recklinghauseni tõbi, mis on toonud endaga kaasa nägemislanguse, skolioosi ning parema sääre luude ebaliigese. See tähendab, tema sääreluu otsad ei ole kokku kasvanud, vaid liiguvad teineteise suhtes liigesega võrreldavalt.

Peeter on Eestis ravi saanud ja aastate jooksul on ebaliigest korduvalt opereeritud, kuid soovitud tulemuseta. Eesti arstid on Peetri aitamiseks andnud endast parima, kuid Eestis on geneetilise Von Recklinghauseni tõvega patsiente vähe ning kogemusi seetõttu napib. Peetri jalgade pikkuse vahe tõttu aga vajub tema lülisammas järjest enam kõveraks, ka teisel, tugijalal on väga suur koormus ning lapse elukvaliteet järjest halveneb.

Lastefond toetas heade annetajate abil Peetrit ka siis, kui ta 2018. aastal Ameerikas konsultatsioonil käis.

Juba lähipäevil aga võtavad Peetri vastu Stuttgarti arstid, kes on andnud väikse lootuse, et Peetri jalga on võimalik säilitada. Stuttgartis asub Euroopa tunnustatud jäsemete pikendusosteotoomiate keskus, kus tehakse Peetrile uued uuringud ning koostatakse lapsele kõige paremini sobiv raviplaan. Kui Saksamaa arstid on tõepoolest veendunud, et Peetri jalga on võimalik säilitada, siis ootab Peetrit seal ees ka operatsioon. Kui aga mitte, siis on Peeter ise jala kaotamisega leppinud ning loodab, et hiljem proteesiga on tal lihtsam teiste lastega sammu pidada. Kaht Eesti tüdrukut on Stuttgartis juba edukalt opereeritud.

Ravivisiidiga kaasnevaid reisikulusid Eesti Haigekassa ei kompenseeri. Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond palub heade annetajate abi, et katta Peetri majutus- ja transpordikulud 990 euro ulatuses. Ka kohalik omavalitsus toetab pere ravivisiiti 180 euroga. Lähiajal selgub, milline summa lisandub ravivisiidiga seoses. Hetkel on pere pidanud ettemaksuna tasuma konsultatsiooni eest ligi 1500 eurot.

Peeter on ka ise püüdnud liikumispuudega inimestele omamoodi abikäe ulatada. Mõned aastad tagasi osales ta üleriigilisel noorte leiutajate konkursil, kus võitis oma leiutisega ehk vedrukarkudega, mis käsi ei põruta, väärika teise koha. Peetrist ja tema järgmisest leiutisest, kargusoojendajast, tegi loo dokumentaalfilmide sari „Leiutades Eestit”.

Peetrit saab aidata, tehes annetuse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele märksõnaga „Peetri ravivisiit”:
Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Luminor IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813
Coop IBAN EE824204278603586607

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 19 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle viie miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Viimased uudised