Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

A1000 Marketi juht Einar Visnapuu. Foto: Lõunaeestlane

Einar Visnapuu, kellele kuuluvad poeketid Alko 1000 ja A1000 Market tõdeb „Kuuuurijas”, et on juba tükk aega hädas poevarastega: „Võitleme nii nagu oskame ja jõuame.”

Visnapuule teevad muret Eesti poevargad ja ta ei suuda seda enam vaikimisi pealt vaadata ja võttis „Kuuuurijaga” ühendust, kui turvameeskond tabas järjekordsed poevargad – kuna politseist juhtumi puhul abi polnud, ütles mees, et talle aitab ja tahab oma loo ära rääkida.

Einari sõnul on vargused on väljunud täielikult kontrolli alt. „Varastel on karistamatuse tunne, ega nendega laias laastus midagi ei juhtu, kui nad varastavad. Kutsume politsei kohale, aga varas tuleb järgmisel päeval tagasi, võtame jälle kinni, aga kõik lähevad taas sõbralikult laiali. See on surnud ring,” arvab ta.

Visnapuu sõnul ei ole tema poodides päeva, mil midagi pihta ei panda, kusjuures ei ole need paari eurosed asjad, vaid poodidest varastatakse iga kuu kümnete tuhandete eest asju. „Meil on heaoluühiskond, kus kedagi ei karistata. Seega on tekkinud inimesed, kes süstemaatiliselt varastavad, nad saavad küll haldustrahve, aga varastamisest täielikult ei eemaldu.”

„Üks episood ei oleks iseenesest hullu, aga kui see varastega tegelemine muutub igapäevaseks tööks, hakkab see närvidele käima,” sõnab Visnapuu. Mees palkas poodidesse isegi detektiivid, kelle ülesandeks on ainiti varganägusid hiilida. „Kui politsei räägib, et vargused on statistiliselt languses, siis mina seda ei näe. Selle probleemiga seisavad silmitsi kõik poeketid. Asi hakkas sellest, et sotsiaaldemokraadid tegid eelnõu, kus alkoholi osakond peab poes olema eraldatud seintega. See tekitab väga hea koha, kus kurjasid plaane täide viia,” tõdeb ta.

Kommentaarid

Viimased uudised