Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Agarad aia- või terrassiomanikud on kevadistele istutustöödele hoo sisse lükanud. Vana aiamööbel vahetatakse uue vastu, põnevad istikud leiavad aianduskeskusest tee kodustesse kasvatuskastidesse ja värava juures maha kallatud mullakoormad viitavad koduhoovi kevadistele tasandustöödele. Kevade uutmoodi tervitamiseks toome lugejateni 7 inspireerivat nippi.

Stardipott sidrunikoorest

Rohelise mõtteviisi austajatele on ilmselt juba varasemalt tuttav trikk, mis aitab säästa loodust plastikust istutuspottide arvelt. Lõika sidrun pooleks, eemalda selle sisu ja täida pool-sidrun mullaga. Sinna pane seeme, millest soovid idandada taime. Sidrunile omane happeline keskkond on suurepärane kasvupinnas. Kui aeg käes, et tärganud taim peenrale või istutuskasti mulda panna, ei pea sidrunikoort eemaldama. Lihtsalt istuta see koos sidrunikoorega mulda.

Kodumaine maheväetis Taimeramm

Selle kevade uus innovatsioonitoode Taimeramm on kõige looduslikum maheväetis, mida täna meie jaekaubandusest leida võib. Eestis toodetud 100% mahe väetis, vihmaussikompost, mida kasutades peaks saak valmima 2-3 nädalat kiiremini. Sobib nii peenramaale kui kodurõdule istutuskastidesse värske basiiliku või tomatitaime väetamiseks.

Sidrunhein

Suvine grilliõhtu pere- ja sõpradega oleks viimase peal puhkehetk, kui pole tüütuid ja kutsumata külalisi-sääski.  Üks käepärane vahend, mida sääskede tõrjumiseks kasutada soovitatakse, on  lavendlitaimede istutamine piirkonda, kust sääsed eemal hoida soovitakse. Ent kas teadsid, et teine meeldivalõhnaline looduslik sääsetõrje on sidrunhein. Milline suurepärane lõhnabukett, kui lavendel ja sidrunhein veel omavahel kombineerida!

Keskkonnasõbralikud istutuskastid

Kevade tulekuga kasvavad koduga seotud kulutused. Kantar Emori poolt läbi viidud finantskäitumise uuringust selgub, et 2019. aastal plaanib 47 protsenti neist leibkondadest, kus juba on mõni laenukohustus, soetada mõne toote järelmaksuga. Eesti juhtiv lühiajaliste tarbimislaenude- ja väikelaenude väljastaja Credit 24 ärijuht Kristi Saaremets ütleb, et kevade tulekuga on kasvanud laenud, millega soovitakse finantseerida saabunud hooajalisi väljaminekuid. „Inimesed tahavad enda koduaeda värskendada, ehitada uue kasvuhoone või vahetada välja vana aiamööbli. Üha julgemalt investeeritakse kodusse,“ lisab Saaremets.

Üks võimalus, kuidas tulevaste hooaegade kulutusi kokku hoida, on investeerida täna mõnevõrra kallimasse tootesse, selle asemel, et igal kevadel märkimisväärne väljaminek teha. Alternatiiv puidust istutuskastidele on aianduspoodides müügil olevad keskkonnasõbralikud istutuskastid, mis valmistatud kodumajapidamises tekkinud plastikjäätmetest. Sellised loodussõbralikud kasvatuskastid ei vaja mingisugust hooldust ja peavad vastu aastakümneid.

SmartPlant rakendus

Lillede, maitsetaimede või köögiviljade kasvatamine pole kunagi nii lihtne olnud. Tänu SmartPlant rakendusele saab seni aiandusvaldkonnas tagasihoidlikult esinenud inimesest tõeline taime-ekspert. See appei ütle kasutajale mitte ainult seda, mis taimega on tegu, vaid annab kasutajale märku, millist hoolt ja kui sageli ära märgitud taimed vajavad. Lihtne, kas pole.

Taimehoolduse sensorid

Alternatiiv üksnesapp’i-põhisele lahendusele on taimehoolduse sensor, mis käib käsikäes vastava rakendusega. Näiteks Botanist.si-nimeline toode annab kasutajale kogu informatsiooni taime vajaduste kohta. Torka sensor taime juurde mulda ja jää ootama märguannet app’is. Sensor mõõdab taime ümbritseva valguse taset, õhu- ja mullatemperatuuri ning selle niiskust, andes olulistest muutustest  kasutajale vastava sõnumiga märku. Esmase tagasiside annab sensor juba otse peenralt, muutes enda värvi. Kindla peale minek taimekasvatuses.

Täispuhutav välikino

Nüüd, mil taimed on istutatud ja koduaed suve saabumiseks korda tehtud, tasub mõelda ka selle peale, kuidas täiel määral koduhoovi või terrassi hüvesid nautida saab. Amazoni vahendusel saab endale näiteks tellida tõelise selle suve innovatsioonitoote ehk täispuhutava välikino. Mõne minutiga on kinolina aias püsti. Kasuta uue lamamistooli hüvesid ja naudi suveööd mõne aegumatu kinoklassika hitiga.

Viimased uudised