Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 29. juunil peetakse Viljandis suur vaimulik laulupidu. See toimub EELK Kirikupäeva raames ning on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist. 

Algselt juba 2020. aastal toimuma pidanud, kuid siis COVID-19 viiruse leviku ja sellest tulenevate piirangute tõttu korduvalt edasi lükatud suursündmusele on registreerunud 101 koori ja muusikakollektiivi ühtekokku kokku 2 017 osalejaga. Laulupeo kunstiline juht on Heli Jürgenson, kes on samas ametis ka järgmisel aastal toimuval üldlaulupeol.

Vaimulikul laulupeol kõlab nii vanem kui uuem eesti koorilooming. Laulupeo tunnuslaulu „Saladus” on kirjutanud Rein Kalmus.

Peolt ei puudu ka armastatud rahvakoraali seaded, mida  saab kuulda nii Cyrillus Kreegi, Kadri Hundi kui Gunnar Idenstami seadetes. Rõõmustavalt palju on laulupeol noorema põlve heliloojate loomingut. Kõlavad Pärt Uusbergi, Tõnu Kõrvitsa, Evelin Kõrvitsa, Piret Rips-Laulu, Rasmus Puuri, Riho Esko Maimetsa ja Mari Amori muusika.

Vaimulik laulupidu on osa EELK Kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo programmist, mis toimub 27.-30. juunini Viljandis ning kannab pealkirja „Rõõm üle maa”.

Rohkem infot programmi kohta leiab kodulehelt kirikupaev.eelk.ee.

Nii laulupidu kui ka paljud muud üritused Kirikupäeva raames on tasuta.

Viimased uudised