Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Melu Emajõe ääres. Foto: Marek Metslaid
Neljapäeval, 23. juunil tähistatakse Tartus võidupüha ja Tartumaa maakaitsepäeva. Pidulikud üritused algavad pärjaringiga ning õhtu lõppeb Tartu linna jaanitule süütamisega Raadi mõisapargis. 
„Vabadus on meie kõige püham aare ja reliikvia, mille eest tuleb võidelda iga päev ja iga sekund. Seda sümboliseerib ka üle Eestimaa kantav võidutuli, mis jõuab loodetavasti kõikide tartumaalaste kodude ja südameteni,” ütles linnapea Urmas Klaas.
Kell 9.45 asetavad linnavalitsuse liikmed, Tartumaa Omavalitsuste Liit ja Kaitseliit võidupüha pärjad Pauluse kalmistule vabadussõja monumendile, Raadi kalmistule Julius Kuperjanovi hauale ja Lõuna-Eesti vabastajate mälestussambale ning Kalevipoja monumendile. Seejärel, kell 11 avab linnapea Urmas Klaas kõnega maakaitsepäeva Vabaduse puiesteel.
Maakaitsepäeva puhul toimuvad Vabaduse puiesteel mitmed etteasted, kell 13 algab Kaitseliidu Tartu maleva pidulik rivistus ja kell 14.30 võetakse vastu võidutuli.
Kell 21 kannavad võidutule Raadi mõisaparki naiskodukaitsjad ning linnapea Urmas Klaas süütab Tartu linna jaanitule. Kell 21.30 algab peoplatsil tantsuõhtu ansamblitega Kolumbus Kris ja Curly Strings.
Tähelepanu, maakaitsepäevaks suletakse 23. juunil kell 7.00 – 19.00 liiklusele Vabaduse pst lõigus Uueturu – Kaarsild. Liiklus toimub sel ajal Narva maantee kaudu.

Viimased uudised