Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jalaväebrigaad

Neljapäeva varahommikul lõpetasid 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni nooremallohvitserid ligi 100-kilomeetrise rännaku.

„Võime taluda stressi, väsimust, unepuudust ja füüsilist kurnatust on allohvitserile ülioluline, kuna lahinguväljal peab ta suutma juhtida oma alluvaid ja iseennast, sest vaid nii sillutatakse teed Kuperjanovlaste võidule,” iseloomustas rasket rännakut nooremallohvitseride kursuse ülem
kapten Lauri Teppo.

Kaks päeva kestnud rännakul läbisid tulevased nooremallohvitserid ligi 100 kilomeetrise rännaku jooksul 14 erinevat kontrollpunkt. Kontrollpunktides oli sõdurite ülesanne lahendada erinevate raskusastmetega nii füüsilist- kui mõttejõudu vajavaid ülesandeid nagu veekogu ületamine, takistusriba läbimine, raskuste teisaldamine ja mälumäng. Rännaku tegi eriti keeruliseks muutlikud ilmaolud ning Lõuna-Eesti mägine maastik.

Rännaku pikkusest ja raskusest ülevaate saamiseks oli huvilistel võimalik jälgida jagude teekonda interaktiivselt kaardil, mis näitas ära jao läbitud teekonna ja kilomeetrid ning liikumiskiiruse.

Lähedastele oli loodud võimalus jälgida meeskondlikke ülesannete sooritamist avalikku kontrollpunktis Suurel-Munamäel, mida ka aktiivselt kasutati.

Nooremallohvitseri baaskursuse lõpetanud saavad kaprali ja nooremseersandi auaste. Kursuse edukalt lõpetanud allohvitserid jätkavad oma teenistust meeskonna- ja jaoülemana ning parimad suunduvad õppima Lahingukooli reservrühmaülema kursustele.

Lõunaeestlane

Viimased uudised